A- A+

Mersin Trafik Parkı Projesi

Mersin ili Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarının Marina kavşağı kuzey batısında yer alan bölge parkında, önceden yapılmış olan, kullanılmayan ve fonksiyonel özelliklerini yitirmiş olan buz pistinin yer aldığı park yeniden tasarlanarak, bölgede eğlence ve rekreatif ihtiyaçların karşılanabileceği fonksiyonel, modern ve kullanıcı dostu bir proje hazırlanmıştır.

12.000 m2 alanı kapsayan bu projede yapılmakta olan peyzaj düzenlemesinde, çocukların eğlenerek akülü araba kullanabilecekleri 850 m2 alana sahip trafik eğlence parkuru planlanmış olup, parkur içerisinde bisiklet yolu, refüjler, kaldırım düzenlemeleri (adalar), trafik bilgi levhaları, trafik lambaları, yaya geçitleri, yol çizgileri planlanmıştır. Peyzaj düzenlemesi dahilinde ayrıca 1923 m2 sentetik çim alan bulunmaktadır. Bu sentetik çim alanın bir bölümünde profesyonel seviyede 5 adet mini golf alanı, 2 adet masa tenisi, 1 adet yer satrancı ve 6 adet masa satrancı konumlandırılmıştır. Bir kısmında ise kullanıcıların dışarıda da kitap okuyarak açık havada rahat bir ortamda vakit geçirebilmeleri için çim tepeleri oluşturulmuştur.

Ayrıca alanın tamamının aydınlatılması 11 adet modern projektör, 33 adet yaya konsollu aydınlatma ve bitki tüneli içinde bollard aydınlatma ile yapılacak olup yeşil alanların tamamı için tam otomatik sulama sistemi ile sulanacaktır.

Park içinde büfe ve 11 adet satış birimi ile kooperatif market yer alacaktır. Alanda ahşap kamelya ve şemsiyeler ile kullanıcıların oturarak vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturulacaktır. Alanda kent mobilyaları (sallanan banklar, sabit banklar, çöp kovaları) ve begonvil bitkisi sardırılmış bitki tüneli ve alanın genelinde kullanılacak farklı ağaç, çalı ve yer örtücü grupları ile bitkisel peyzajı yapılarak alanın peyzaj düzenlemesi tamamlanacaktır.

Proje Dosyaları

Dosyalar
  1. Peyzaj Projesi
    İNDİR

Son Eklenen Projeler

Metro
Mersin Trafik Parkı Projesi
Sevgi Katlı Kavşağı
Göçmen Katlı Kavşağı
CNG’li Limon Otobüsler
Mahalle Mutfakları
Emekli Evi
Refakatçi Evi (Dosthane) Hizmeti