A- A+

Mersin Büyükşehir Personeli, Geri Dönüşümden Büyükşehir Logosunun Olduğu Fanus Yaptı

21 Şubat 2022 12:12

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi personeli, geri dönüşüm malzemelerinden Büyükşehir Belediyesi’nin logo tasarımının yer aldığı ışıklı fanus yaptı. Çoğunluğu pipet, kürdan, kül tablası gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapılan fanus, Muhtarlık İşleri Dairesi personeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e hediye edildi. Başkan Seçer, “Bu tip çalışmalar farkındalık yaratma açısından çok değerli, önemli” dedi.
Fanus, Muhtarlık İşleri Dairesi’de görev yapan personeller Turgay Çelik ile Caner Doğangüneş tarafından Entegre Yönetim Sistemi’ne uygun farkındalığın yaratılması ve geri dönüşüme dikkat çekilmesi amacıyla tasarlandı. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan fanusun hediye edilmesi için yapılan ziyarette, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Zeki Aksoy, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sahil Denetim ve Tatil Yerleri Şube Müdürü Resul Özpınar ile personeller Turgay Çelik ve Caner Doğangüneş de yer aldı.
Fanusun büyük bölümü geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak tasarlandı 
Ziyarette konuşan Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Zeki Aksoy, “Başkanım, geri dönüşümden üretilmiş bir şey. Arkadaşlarımız tasarladı” dedi. Başkan Seçer’in nasıl yapıldığını sorması üzerine de personellerden Turgay Çelik, “Kül tablası, pipet, kürdan, yosun, deniz kabukları ile beraber sadece burada geri dönüşüm olarak kullanmadığımız, saatin pil yuvası var. Entegre Üretim Sistemi Eğitimi’nde Hidayet Hocamızla geri dönüşüm malzemelerinin nasıl kullanılabileceği hakkında konuşmuştuk. Ona belediyemizi temsilen altın logo görünümlü bir hediye vermiştik. Belediyemiz kafasına kazınsın anlamında. Size de böyle bir hediye takdim etmek istedik” dedi. 
Seçer: “Bu tip çalışmalar farkındalık yaratma açısından çok önemli”
Başkan Seçer, Tarsus Geri Dönüşüm Atölyesi’nde de geri dönüşüm malzemelerinden ürünler imal edildiğini belirterek, “Orada da çok faydalı çalışmalar oluyor. Kreşlerimizdeki malzemeler, oyun alanları, banklar, birçok ihtiyacımızı oradan karşılıyoruz. Bir taşla birkaç kuş vuruyoruz. Hem ekonomik oluyor hem çevre, doğa korunmuş oluyor. Bunu da yaygınlaştırmak için bu tip çalışmalar da en azından farkındalık yaratma açısından çok değerli, önemli çalışmalar. Teşekkür ediyorum bunu bana hediye getirdiğiniz için” dedi.

 

Haberin Fotoğrafları