A- A+

Mersin Büyükşehir Kariyer Merkezi’nden Denizcilik Fakültesi Öğrencilerine Pandemi Sonrası İş Hayatı Semineri

28 Mayıs 2022 09:49

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, “Kariyer Mersin” projesiyle hem üniversitelerle akademik çalışmalar gerçekleştiriyor hem de öğrencilerin kariyer yolculuklarına destek sunacak programları hayata geçiriyor. Kariyer Merkezi, son olarak Mersin Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve diğer kurumların bürokratlarının katıldığı etkinlikte, denizcilik sektörü ile ilgili seminer programları ve firma stantları yer aldı.

Kariyer Merkezi’nden seminer ve stant çalışması

Kariyer Merkezi, gerçekleştirilen etkinlikle stant açarak öğrencilere yönelik hizmetlerini tanıttı. Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, ‘Geleceği Yakala-Etkili İş Arama Yöntemleri’ konulu etkinliğin 3. oturumunun moderatörlüğünü yaptı. Oturuma; Migros Doğu Akdeniz İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Koray Özdemir ve HiltonSA İnsan Kaynakları yetkilisi Ahmet Demir katıldı.

Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada,  dijital dönüşüm ile iş hayatında geri dönüşü olmayan bir yola girildiğini, ‘Uzaktan Çalışma, Uzaktan Eğitim, E-Ticaret’ gibi kavramların daha önce de hayatımızda olduğunu ancak pandemi ile birlikte sosyal hayat ve iş hayatında etkisini üst seviyeye çıkardığını belirtti. İş fonksiyonlarında ‘Makine ve İnsan Rolüne’ de değinen Özada, 2025 döneminde iş fonksiyonlarında makinaların rolünün artacağını, buna rağmen ‘koordinasyon, yönetim, danışmanlık, karar verme, iletişim ve etkileşim’ ile ilgili fonksiyonların ise büyük oranda insanlar tarafından üstlenileceği bir dönemde bulunulduğunun altını çizdi.

Davetli konuşmacılar perakende ve turizm sektöründe yaşanan değişimleri ve istihdam konusunda bilgi verirken, etkinliğin sonunda öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Haberin Fotoğrafları