A- A+

Depremzedeler İçin Mersin Sıcak Ve Güvenli Bir Yuva Haline Geldi

15 Şubat 2023 08:41

Yaşanan deprem felaketinde ilk refleks gösteren kurumlar arasında yer alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da depremin yıkıcı etkisiyle karşı karşıya kalan bölgeden kentimize gelen yurttaşları ağırlıyor.

Kentin birçok noktasında depremzedelerin barınmaları için ağırlama alanları oluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta da depremzedeler için 2 ayrı alanda hizmet veriyor.

Tarsus Gençlik Kampı bungalov evleri ve Berdan Konuk Evi’nde depremzedeleri ağırlayan Büyükşehir Belediyesi; yemek, kıyafet, ve hijyen malzeme desteğinde bulunurken, özel durumu bulunan vatandaşlara da sağlık hizmetlerine ulaşma imkanı sağlıyor.

Büyükşehir ekipleri, depremzede vatandaşların öncelikle sıcak bir alanda barınmaları ve yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine olanak verirken, aynı zamanda depremzede ailelerin çocuklarına da psikolojik desteklerde bulunuyor ve uzmanlar nezaretinde etkinlikler düzenliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin, “6 Şubat gecesinde yaşanan depremden sonra, sabaha karşı tüm ekiplerimizle beraber sahadaydık. Bölgemize Hatay yoğunluklu olarak, Antep ve Maraş’tan depremzede vatandaşlarımız geliyor. Onlara Tarsus Berdan Konuk Evimizde, Gençlik Kampımızda bulunan bungalov evlerimizde sabah kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği olmak üzere sıcacık ortamlarda hizmet ediyoruz. Çamaşır Kafe’de tüm depremzedelerimizin çamaşırlarını yıkayıp, kaldıkları yerlere servis ediyoruz” dedi.

Hasta ve özel gereksinimli bireylerle de yakından ilgilendiklerini kaydeden Yetgin, “Hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç olan depremzedelerimizle de öğretmenlerimiz bizzat ilgilenerek, hasta olanların hastanede tedavilerini yaptırıyoruz. Bunun dışında merkezde ve kırsaldaki mahallelerde bulunan evlere yerleşen depremzedelere de, gıda ve yakacak yardımı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları