A- A+

200. Saatte Gelen Mucizenin Adı: Emine Akgül

14 Şubat 2023 14:45

Depremin ardından hemen bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, aradan geçen 200 saatin ardından bir mucizeye daha imza attı.

Arama kurtarma çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren ekipler, Hatay merkez Cebrail Mahallesi’nde bulunan 6 katlı Selvi Apartmanı’nın enkazında yaptıkları çalışma ile yakınlarından haber bekleyen depremzedelere umut oldular.

Söz konusu apartmanın enkazında yapılan çalışmada ‘Sesimi duyan var mı?’ sorusuna yanıt alamayan ekipler, beton yığınlarının arasında yaptıkları detaylı incelemede ise Emine Akgün’ü baygın vaziyette buldular. Akgün’ün temas sonrasında ayılması üzerine ise derhal kurtarma çalışmaları başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri ve Zonguldak’tan gelen maden işçileri ile koordine olan ekiplerin çalışmaları sonucunda 26 yaşındaki Emine Akgül enkazdan yaralı olarak çıkarılarak yeniden hayata tutundu.

Tam 200 saat enkaz altında kaldıktan sonra yaralı olarak kurtarılan Emine Akgül sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edildi.

Depremin ilk gününden beri felaketin yaşandığı 10 il ve ilçeleri ile köylerinde ki enkazlarda arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri şu ana kadar toplam 482 kişiyi sağ olarak enkaz altından çıkarmayı başardı. Ekipler çalışmalar kapsamında 21 tanede hayvanı kurtardılar.

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

Haberin Videosu

Haberin Fotoğrafları