Engelsiz web sitesi için tıklayınız

Otogar-Otoban Bağlantı Yolu Projesi

Otogar-Otoban Bağlantı Yolu Projesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de trafik yükünü rahatlatacak bir diğer proje olan Otogar-Otoban Bağlantı Yolu Proje çalışmaları tamamlandı. Toplamda 520 metre uzunluğunda bir alanı kapsayan yol yapımı ile trafik akışı rahat bir nefes alacak.

Mersin’de ulaşımı rahatlatma hedefiyle projelerine yön veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesinde yapımı devam eden proje sayesinde otogardan giriş çıkış yapan otobüslerin ve diğer araçların rahat, güvenli ve trafiği aksatmadan transit geçiş yapabileceği bir güzergâh oluşturacak.

Şehir Hastanesi’nden otogara en yakın bağlantı yolu

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapımına devam edilen ve Şehir Hastanesi’nden otogara en yakın bağlantı yolu olma özelliğini de taşıyan proje ile ulaşım sorunu ve trafik güvenliği gibi problemler ortadan kaldırılacak.

Projenin en kısa sürede hizmete açılması için hummalı çalışmalarını sürdüren ekipler, Otogar Otoban Bağlantı Yolu Projesi kapsamında 18 metre uzunluğunda 9x5 iki gözlü menfez, 7 metreden 2 metreye kadar değişen boylarda ve 362 metre civarında istinat duvarları çalışmalarına hızla devam ederken, 23 bin metreküp alt yapı dolgusu ve üst yapı asfalt çalışması ekiplerimiz tarafından  gerçekleştirilerek proje tamamlandı.

Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Otoyol bağlantısını bağımsız bir güzergâh olarak bağlayacak olan bu yol sayesinde araçlar şehir trafiğine karışmayacak ve otobüslerin şehirlerarası transferleri rahatlatılacak.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

444 2 153