Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • Kamu Spotu

Kamu Spotu

Kamu Spotu Bilgilendirme

Kanserde mücadelede en etkili yollardan birisi, kansere sebep olan etkenlerden kaçınılması ve diğeri de hastalığın erken teşhis edilmesidir. Hastalığın erken teşhisi amacıyla; üç kanser türünde (meme, serviks, kolorektal) Avrupa Birliği Kalite Standartlarına uygun tarama programları gerçekleştirilmektedir.

 

KETEM Kamu Spotu

 

Terör olaylarının önlenmesi, meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlarımızdan alınan ihbarlar terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamaktadır. Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele sürecinde vatandaşlarımızca yapılan ihbarlar sonucunda çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilerek olması muhtemel birçok terör eyleminin engellenmesi sağlanmıştır. Terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla 30 Ekim 2015 tarihinde “Alo 140 Terör İhbar Hattı” kurulmuştur.

Vatandaşlarımızın terörle mücadeleye yönelik duyarlılık ve farkındalıklarının yanı sıra “Alo 140 Terör İhbar Hat’tının” bilinirliliğini arttırmak ve kullanımını daha da etkinleştirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 45 saniye süreli “Alo 140 Dikkatli Komşu” ve 44 saniye süreli “Alo 140 Şüpheli Araç” adlı spot filmler Radyo Televizyon Üst Kurulunun 24.11.2017 tarihli ve 2017/47 sayılı toplantısında kamu yararına yönelik spot film olarak kabul edilmiş vewww.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan “Spot Filmler-Kamu Spotu” bölümüne eklenmiştir.

45 saniye süreli "Alo 140 Duyarlı İşçi" ve 40 saniye süreli "Alo 140 Sırt Çantası" adlı yeni spot filmler de Radyo Televizyon Üst Kurulunun 11.04.2018 tarihli ve 2018/15 sayılı toplantısında kamu yararına yönelik spot film olarak kabul edilmiş ve www.rtuk.gov.tr İnternet adresinde yer alan "Spot Filmler-Kamu Spotu" bölümüne eklenmiştir. 

 

Kamu Spotu Videolar


HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185