Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Toroslar’da Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Toroslar’da Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Toroslar’da Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde trafik yoğunluğunun rahatlatılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, trafik yoğunluğuna çözüm getirmek amacıyla kent trafiğinde kilit noktaların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, yol güzergahı üzerinde bulunan binaların kamulaştırma işlemlerini tamamlayarak, binaların yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. Trafik yoğunluğu sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşanılan bölgede yürütülen çalışmalar tamamlandığında hem vatandaşların rahat ve kaliteli ulaşımı sağlanmış olacak, hem de olası trafik kazalarının önüne geçilecek.

 

8 binanın yıkım işlemleri gerçekleştirildi

 

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Toroslar İlçesi,  Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi ve Gazi Osman Paşa Caddesi’nde yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında kamulaştırma işlemleri tamamlanan 8 binanın yıkım işlemlerini gerçekleştirdi. Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli güvenlik tedbirleri alınarak başlanan çalışmalarda ekipler titizlikle çalıştı. 2 iş makinesi, 2 arazöz, 5 kamyon, 2 tır ve 10 personelle binaların, kontrollü olarak yıkımı gerçekleştirilirken, İl Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve zabıta ekipleri ile koordineli olarak çalışmalar yürütüldü.

Mersin genelinde açılacak yeni yollar sayesinde şehrin planlı gelişmesi ve trafik yoğunluğunun azaltılması sağlanacak. Büyükşehir, kent genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda yol açma ve genişletme faaliyetlerini sürdürerek trafiğe nefes aldıracak.


Yayın Tarihi:16.3.2020 09:20:55

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185