Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Toroslar’da Karla Kaplı Yollar Açıldı, Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

Toroslar’da Karla Kaplı Yollar Açıldı, Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

Toroslar’da Karla Kaplı Yollar Açıldı, Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Mersin’in yüksek kesimlerinde kar mücadelesi devam ediyor. Toroslar ilçesinin yüksek mahallelerinde 30 Ocak’ta akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca süren kar yağışında mahallelerin karla kapanan yollarını açan ekipler, yolda mahsur kalan araçları da kurtarıyor.

 

Yollar açılıyor, mahsur kalanlar kurtarılıyor

 

Kar yağışı başlamadan önce Arslanköy Mahallesi’ne 1 kar küreme ve tuzlama aracı, 1 kazıcı yükleyici kepçe, 1 greyder ve 1 amarok konuşlandıran Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başlaması ile birlikte karla mücadele ekiplerini anında bölgeye yönlendirdi. Ekipler, önce Arslanköy’de bulunan Başpınar, Yedigöz ve Çatak mevkiinde kardan kapanan yolları açtı.

 

4 araç kurtarıldı

 

Ekipler, daha sonra yine ilçeye bağlı Yavca, Tırtar, Kurudere, Değnek ve Atlılar Mahallelerinde gece boyu hem yolları açık tutmak için çalıştı, hem de yolda mahsur kalan vatandaşları kurtardı. Gece boyunca gelen ihbarlara da anında müdahale eden ekipler, Arslanköy, Tırtar ve Değnek mahallelerinde kar yağışına hazırlıksız yakalanan ve yolda mahsur kalan 4 aracı kurtardı. Ekiplerin karla mücadelesi gündüz saatlerinde de sürüyor.

 


Yayın Tarihi:31.1.2021 14:09:15

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185