Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Protokol ve Törenler Şube Müdürlüğü

Protokol ve Törenler Şube Müdürlüğü

Protokol ve Törenler Şube Müdürlüğü

Kültürel olarak zengin bir yapıya sahip olan Tarsus’un yöresel lezzetleri, ‘Tarsus Gastronomi ve Araştırma Günleri’ etkinliği ile görücüye çıkıyor.                

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Mersin Kent Konseyi tarafından ve 3-5 Kasım tarihlerinde düzenlenecek ‘Tarsus Gastronomi ve Araştırma Günleri’nde Tarsus’un bünyesinde barındırdığı farklı kültürlerin lezzetleri tanıtılacak.

Tarsus mutfağının zenginliklerinin ortaya çıkarılması, tarihi güzelliklerinin tanıtılması ve unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi amacıyla düzenlenecek olan etkinlikte birbirinden lezzetli yemekler modern sunumlar ile etkinlik alanında yerini alacak. 

Birçok ülkeden katılımcının olduğu, şeflerin, konunun uzmanı yazarların ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen akademisyenlerin katıldığı etkinlik ile Tarsus mutfağının zenginlikleri gün yüzüne çıkacak.

Kültür ve tadım gezilerinin yapılacağı ‘Tarsus Gastronomi ve Araştırma Günleri’  4 Kasım Cumartesi günü vatandaşlara kapılarını açacak. 11.00-17.00 saatleri arasında Kızılmurat Mahallesi, Tarihi Tarsus Evleri, St. Paul Kuyusu’nda düzenlenecek olan etkinlikte ziyaretçiler Tarsus’un yöresel lezzetlerini yakından tanıma ve tatma imkânı bulacak. 

‘Tarsus Gastronomi ve Araştırma Günleri’nde ayrıca 4 Kasım Cumartesi günü saat 12.30-14.30 arasında düzenlenecek atölye çalışmaları ile ünlü yazar ve gurme Barbara Abdem Massad, modern kebap yorumcusu Edward Brunet Adiono ve Türk aşçı milli takımı kaptanı Esat Özata lezzet sırlarını paylaşacak. 


Yayın Tarihi:16.11.2017 13:48:56

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185