Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Tarsus Hayvan Parkı’nın Yeni Misafirleri: Alpaka Ve Koati

Tarsus Hayvan Parkı’nın Yeni Misafirleri: Alpaka Ve Koati

Tarsus Hayvan Parkı’nın Yeni Misafirleri: Alpaka Ve Koati

Çukurova’nın en büyük, en doğal ve tek hayvan parkı olma özelliğine sahip Tarsus Hayvan Parkı, iki yeni türü ağırlamaya başladı. Rakungiller familyasından Koati ve Devegiller familyasından Alpaka, Tarsus Hayvan Parkı’nda ziyaretçilerini ve meraklılarını bekliyor. Getirilen iki yeni tür ile tür sayısı 83’e çıkan Hayvan Parkı’nın popülasyonu ise 1706 oldu.

Tarsus Hayvan Parkı’ndaki tür sayısı 83’e ulaştı

Özellikle çocukların ve gençlerin ilgi odağı olan ve belgesellerde karşımıza çıkan türleri barındıran Tarsus Hayvan Parkı ailesi, bünyesine kattığı yeni türler ile her geçen gün genişliyor.

Farklı bir ilden getirilen 2 Alpaka ve 2 Koarti ile birlikte Tarsus Hayvan Parkı’ndaki tür sayısı 83’e yükselirken, hayvan popülasyonu ise toplam 1706’ya çıktı.        

“Türlerimiz hayvan parkımıza kısa sürede uyum sağladılar”

Alpaka ve Koatilerin kısa sürede Tarsus Hayvan Parkı’na uyum sağladığını ifade eden Veteriner Hekim Fırat Kabayel, “İki türümüzün de hayvan parkımıza getirdikten sonra tüy, tırnak bakımlarını yaptık. Rehabilitasyon süreçleri vardı. Hayvan Parkımıza kısa sürede uyum sağladılar” dedi.

“İnşallah burada daha büyük bir aile olacaklar”

Akpakalar hakkında bilgi veren Kabayel, “Alpakalar çok sevecen ve sosyal hayvanlar olması dolayısıyla herkes tarafından sevilen oldukça sevimli hayvanlar. Bir çift getirdik. Yakın zamanda üremelerini bekliyoruz. Burada inşallah daha büyük bir aile olacaklar” diye konuştu.

Meraklıları Alpaka ve Koatileri yakından tanıyabilir

Koatiler hakkında da kısa bilgi verdikten sonra iki türün de uyum sağlama sürecinin tamamlandığını ifade eden Kabayel, tüm Mersinliler’i Hayvan Parkı’nın yeni misafirlerini görmeye davet etti. Kabayel, “Koatilerimiz de tırmanma kabiliyetine sahip çok güçlü hayvanlar. Bunun için de ağaçlık ortamları ve tırmanabilecekleri alanları çok seviyorlar. Alpakalar gibi çok sosyal hayvanlar. Onlar da yeni yaşam alanlarına çok kısa sürede uyum sağladılar. Bugünden itibaren vatandaşlarımız Alpaka ve Koatilerimizi görmeye gelebilirler” diye konuştu.


Yayın Tarihi:11.11.2019 09:20:42

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185