Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Senin Sesin İşaret Dili Olsun

Senin Sesin İşaret Dili Olsun

Senin Sesin İşaret Dili Olsun

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin’de yaşayan engelli vatandaşların verilen hizmetlerden eşit yararlanabilmesi için tüm imkânlarını seferber ediyor.

Engelsiz Mersin hedefine her geçen gün bir adım daha yaklaşan Mersin Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği ‘Görüntülü Destek Hattı’ ile işitme engelli vatandaşların sesi oluyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projesi sayesinde İşitme engelli bireyler, kamu kurum ve kuruluşlarında iş ve işlemlerini takip ederken kendilerini ifade etmekte zorlandıkları noktada görüntülü destek hattını arayıp yardım alabilecekler.

Kamu kurumlarında işi olan engellilerin ihtiyaç duymaları halinde, karşısındaki kamu görevlisi ile iletişim kurma konusunda sıkıntı yaşadığında 0533 360 27 03 numaralı hattı görüntülü olarak arayabilecek ve Engelliler Dairesi Başkanlığı’nda görevli işaret dili konusunda eğitimli personel tarafından kendisine iletişim desteği sağlanacak. İşaret dili ile işitme engelli bireyin sorunu öğrenilip karşı taraftaki görevliye sesli olarak iletilecek. Görevlinin söyledikleri ise işaret dili kullanılarak işitme engelli bireye aktarılarak iletişim desteği sağlanacak.

Bu hizmet sayesinde işitme engelli bireylerin kamu kurumlarındaki işlemleri çok daha hızlı, doğru ve sorunsuz bir şekilde halledilirken, işitme engellilerin işlemlerini yapan kamu görevlisinin de işini son derece kolaylaştıracak. Görüntülü Destek Hattı sayesinde Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara bir telefon kadar yakın olacak.


Yayın Tarihi:22.12.2017 14:54:16

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185