Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • MESKİ, Kuraklığa Karşı Önlem Almaya Devam Ediyor

MESKİ, Kuraklığa Karşı Önlem Almaya Devam Ediyor

MESKİ, Kuraklığa Karşı Önlem Almaya Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içmesuyu sağlamaya devam ediyor. Su kaynaklarını en uygun şekilde rehabilite eden MESKİ, bir damla suyun bile kaybolmasını engelliyor.

 

MESKİ, kaynak sularını en verimli şekilde kullanmaya devam ediyor

 

,Küresel ısınmanın tüm dünyada etkisini artırmasıyla suyun canlılar için taşıdığı hayati önemi dikkat alarak hareket eden MESKİ, kayıp-kaçağı önlemenin yanı sıra kaynak sularını da koruma altına alıyor. Suyun debisini artırmak, suyun fiziksel/kimyasal bileşimini dışarıdan gelebilecek etkilerle bozmamak ya da kirlenmesini önlemek ve vatandaşlara devamlı su sağlamak amacıyla sürekli olan kaynak sularından yararlanan MESKİ, belirli yerlerde çeşitli yöntemlerle toplama (kaptaj) işlemlerine devam ediyor.

 

Yaylaların yaz aylarındaki olası su sıkıntısına çözüm üretiliyor

 

Yaz aylarında özellikle yayla kesimlerinde yaşanabilecek su sıkıntısının önüne geçmek için çalışmalarını hızlandıran MESKİ, Mezitli ilçesi Kuyuluk mevkiinde 4 adet toplam 4 bin 450 metreküp ve Toroslar ilçesi Gözne Mahallesi’nde 7 adet toplam 1900 metreküp su hacmine sahip içmesuyu depolarının tadilat, temizlik ve rehabilite çalışmalarını tamamladı.


Yayın Tarihi:15.5.2021 10:12:56

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185