Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • MESKİ?de Yumruklar Konuşacak

MESKİ?de Yumruklar Konuşacak

MESKİ?de Yumruklar Konuşacak

Türkiye Boks Federasyonu tarafından hayata geçirilen Spor Toto Türkiye Boks Ligi’nde kuralar çekildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meskispor Kulübü Boks Takımı, sezonun ilk maçında Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Boksta kuralar çekildi

Türkiye Boks Federasyonu tarafından oluşturulan Spor Toto Türkiye Boks Ligi, ülke genelinden takımların katılımıyla kuruldu. Takımların karşılaşmalarını belirleyecek kuralar, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp yöneticileri ve spor camiasından davetlilerin katılımıyla Ankara’da çekildi. Boks liginde Mersin’i temsil edecek Meski Spor Kulübü’nün adına kurayı kulüp üst kurul delegesi ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Uçan çekti.

Boks camiasının uzun zamandır bu adımı beklediğini belirten Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, böylesine önemli bir organizasyonun kendileri döneminde gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Federasyondan yapılan açıklamaya göre Şubat ayında başlayacak Boks Ligi kapsamında her 15 günde bir müsabaka düzenlenecek. Müsabakalar Bu sayesinde sporcular sürekli hazır karşılaşmalara hazır olacak bok sporunda sporcuların gelişimine önemli katkılar sağlanacak. Lige katılan sporcuların gelecek dönemde milli forma altında da büyük başarılara imza atması amaçlanırken, lig sonunda ilk 3’e giren takımlara ödül de verilecek.

Mersin’i MESKİ temsil edecek

Amatör sporda Mersin’in önemli kulüplerinden olan Meski, artık boksta da Mersin’i tüm Türkiye’de temsil edecek. Kulüp Üst Kurul Delegesi ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Uçan, Meskispor Boks Takımı’nın önemli başarılara imza atacağını belirterek, “Mersin genelinden sporcularla oluşturduğumuz boks takımımızla federasyon ligine katılacağız. Müsabakalarda bugüne kadar sayısız başarılar kazanan Mersin’i, Türkiye liginde en iyi şekilde temsil ederek boksta da yeni başarılara imza atacağız. Ligin tüm spor camiasına Mersinimize hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.

10-11 Şubat 2018 tarihlerinde başlayacak Türkiye Boks Ligi’ne katılacak 12 takım ise şöyle:
Fenerbahçe Spor Kulübü, Kayseri Birlik Gençlik ve Spor Kulübü, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, ASKİ (Ankara), Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Spor Kulübü, Ankara Sağlık Spor Kulübü, Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü, Erzurum Gençlik Spor Kulübü, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Kulübü, Malatya Turgut Özal Spor Kulübü, İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübü ve Koca Çınar Hatay Spor Kulübü.


Yayın Tarihi:19.1.2018 16:06:03

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185