Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersinliler Kültür Park?ta Hayatın Ritmini Yakalıyor

Mersinliler Kültür Park?ta Hayatın Ritmini Yakalıyor

Mersinliler Kültür Park?ta Hayatın Ritmini Yakalıyor

Mersin Kültür Park’ta kullanıma sunulan ayak piyanosu vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Parka yerleştirilen ayak piyanosu ile birlikte Mersin Kültür Park’ta çeşitli ezgiler ve notalar yayılmaya başladı.

Mersin’in kent estetiği yönünden geliştirilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Mersin Kültür Park’ta yapılan düzenlemeler devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yerleştirilen ayak piyanosu Mersin Kültür Park’ta yerini aldı.

Mersin Kültür Park’a giden vatandaşlar 125 santimetre eninde 350 santimetre uzunluğunda ölçülere sahip olan 24 tuşlu 2 oktav ses aralığına sahip piyano ile çeşitli müzikleri ayakları ile çalabiliyorlar. Dış ortamdan kaynaklanan sorunlara karşı dayanıklı olan ayak piyanosu sıvıya dayanıklı olarak kimyasal madde ile preslenerek kompakt malzemeden üretildi. Metal yerleri sac malzemeden yapılan ayak piyanosu 12 volt elektrik ile çalışmakta ve yüksek voltaj riski bulunmuyor.

Sabah saat 06:00 ile akşam 23:00 arasında faaliyet gösterecek olan ayak piyanosunda hangi tuşa basılırsa basılsın şarkının sıradaki notası çalınmakta kayıtlı eserler ise rastgele olarak seçiliyor.


Yayın Tarihi:22.2.2018 13:56:09

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185