Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersin, Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na Ev Sahipliği Yapacak

Mersin, Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na Ev Sahipliği Yapacak

Mersin, Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na Ev Sahipliği Yapacak

Mersin, 7-8 Mart’ta Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na 2. kez ev sahipliği yapacak. Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda düzenlenen etkinlik, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşecek. Müsabakalar, saat 12.00 ve 17.00’de oynanacak.

 

Dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası Mersin’de

 

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen sokak futbolu turnuvası, dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası olarak adlandırılıyor.

Özel formatıyla gol atan takımın rakip takımdan oyuncu çıkarması ile gerçekleşen maçlarda, 5 kişiden oluşan takımlar mücadele ediyor. Turnuvada, 16-25 yaş arası futbolculardan oluşan takımlar yarışıyor. Turnuva, Türkiye genelinde Mersin’in de aralarında yer aldığı 15 farklı şehirde düzenleniyor.

 

Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Brezilya’ya gidecek

 

40’dan fazla ülkede yapılan turnuvanın Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Temmuz ayında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Finali’ne gidecek. Türkiye şampiyonu, Türkiye’yi temsil edecek ve Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynayacak. Turnuvanın Türkiye Finali, 29 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek.

Müsabakalar, saat 12.00 ve 17.00’de oynanacak.


Yayın Tarihi:2.3.2020 08:41:15

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185