Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersin’de Memleket Türküleri Söylendi

Mersin’de Memleket Türküleri Söylendi

Mersin’de Memleket Türküleri Söylendi

Büyükşehir Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında Mersinliler’i, Türk Halk Müziği’nin güçlü ve sevilen sesi Gülşen Kutlu ile buluşturdu. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Kutlu, “Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum” dedi.

Salon doldu taştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen etkinliğe, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel, Haydar Ali Ulusoy ve çok sayıda daire başkanının yanı sıra kalabalık bir dinleyici topluluğu katıldı.

Salonun tamamen dolduğu ve çok sayıda kişinin de ayakta izlediği etkinlikte, ilk olarak Şef Zekeriya Yıldız yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi saz ve ses sanatçıları sahne aldı. Türkiye’nin değişik yörelerine ait türküleri başarılı bir şekilde seslendiren koro, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

En bilinen ve sevilen türküleri, konseri dinleyen vatandaşlarla birlikte söyledi

Etkinliğin ikinci bölümünde ise konuk sanatçı Gülşen Kutlu sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi saz sanatçılarının eşlik ettiği Gülşen Kutlu, repertuarındaki en bilinen ve sevilen türküleri, konseri dinleyen vatandaşlarla birlikte söyledi. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Gülşen Kutlu, “Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum. Türkülerime eşlik eden, türkü kültürü ve bilinci taşıyan insanlara konser vermek, benim için de oldukça keyif verici” dedi.

Konserin ardından Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz sahneye gelerek sanatçı Gülşen Kutlu’yu kutladı ve günün anısına çiçek verdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ise koro şefi Zekeriya Yıldız’ı tebrik ederek, çiçek takdim etti.


Yayın Tarihi:20.12.2019 09:47:45

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185