Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersin’de Cadde ve Parklar Çiçek Açtı

Mersin’de Cadde ve Parklar Çiçek Açtı

Mersin’de Cadde ve Parklar Çiçek Açtı

Mersin’deki yaşam alanlarını daha estetik ve yeşil bir görünüme kavuşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in dört bir tarafını çiçeklerle donatıyor. Dikilen çiçekler büyüleyen görüntüsüyle Mersin’in çehresini değiştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı çiçek dikimi ile Mersin’de her mevsimi güzelleştirmeye devam ediyor. Kentin dört bir yanında çiçek dikimine yaz-kış devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarını rengârenk çiçeklerle süslüyor.  

Her mevsime özel çiçeklendirme çalışmalarıyla Mersin’in yeşiline yeşil katan Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte mevsime özel çiçek dikimleriyle adeta toprağı nakış nakış işliyor. Ekiplerin kent genelinde başlattığı çalışmalar ile merkez ve ilçelerde kavşaklar, refüjler, parklar, bahçeler ve mesire alanları çeşitli çiçeklerle donatılıyor.

Mersin’de mevsimine uygun rengarenk çiçekler eksik olmazken, ana arterler, rekreasyon alanları, parklar, refüjler ile yan bantlara, yaz aylarına uygun çiçeklerin dikimi devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, rengârenk ve yemyeşil bir Mersin için kent merkezi, ilçeler ve mahallelerde çiçek dikimi çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz çiçekleri Mersin’i renklendiriyor

Büyük bir titizlikle gerçekleştirilen çalışmalarda bu yaz mevsimi için dikilen Rovelya, Lucidum, Bodur Alev Çalısı, Boylu Alev Çalısı, Gold Taflan, Cuffea, Bahçe Külü, Bodur Zakkum, Lavanta, Biberiye, İresine gibi çiçekler ile Limoni Servi, Spiral Limoni Servi, Üç Top Limoni Servi, Tek Tok Limoni Servi, Turunç, Ağaç Ligustrum, İsrail Kauçuğu, Oya Ağacı, Mavi Servi, Kara Servi, Ağaç Hatmi, Akçaağaç, Jakaranda, Fıstık Çamı gibi ağaçlar sadece şehri süslemekle kalmıyor, aynı zamanda şehrin yeşiline ton katıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte 1 milyon 23 bin 984 adet mevsimlik çiçeği, 91 bin 969 adet çalıyı ve 1526 adet ağacı toprakla buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından dikimi gerçekleşen yaz çiçekleri ile birlikte Mersin rengarenk bir hale büründü.

Bu yıl yaz aylarının başlaması ile birlikte Mersin merkezde toplam dikilen mevsimlik çiçek sayısı 744 bin 626, çalı sayısı 66 bin 318 ve ağaç sayısı 1132. İlçelerde dikilen mevsimlik çiçek sayısı 279 bin 358, çalı sayısı 25 bin 651 ve ağaç sayısı 394. Mersin merkezde ve ilçelerde toplam dikilen mevsimlik çiçek sayısı ise 1 milyon 23 bin 984, toplam çalı sayısı 91 bin 969 ve toplam ağaç sayısı da 1526.

 


Yayın Tarihi:23.7.2018 13:35:03

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185