Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersin Büyükşehir Ve Yenişehir’in Ortak Kullanacağı Spor Salonunda Tadilat Çalışması

Mersin Büyükşehir Ve Yenişehir’in Ortak Kullanacağı Spor Salonunda Tadilat Çalışması

Mersin Büyükşehir Ve Yenişehir’in Ortak Kullanacağı Spor Salonunda Tadilat Çalışması

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi, Macit Özcan Spor Tesisleri karşısında yer alan ve Yenişehir Belediyesi ile ortak kullanacağı spor salonunda tadilat çalışması yapıyor. 4 bin 203 metrekarelik alanda çalışma yürüten Büyükşehir, 1346 metrekarelik yapı alanında bulunan hentbol sahasını yenileyerek, profesyonel basketbol ve voleybola da uygun bir sahaya dönüştürecek.

 

Yapı içinde ve dışında bakım-onarım çalışmaları yürütülüyor

 

Etüt ve Projeler Dairesi’nin proje çalışmalarını tamamlamasıyla tadilat için kolları sıvayan Fen İşleri Dairesi ekipleri, 4 bin 203 metrekarelik arsa alanının dış duvarlarında bakım-onarım çalışmalarına devam ediyor. 1346 metrekarelik yapı alanında da çalışma yürüten ekipler, bina içerisindeki birçok noktada tadilat çalışması gerçekleştiriyor. Ayrıca spor salonu özel gereksinimli sporcu ve seyircilerin kullanımına uygun şekilde dizayn ediliyor.

 

Ekipler, yapı alanı içerisinde projenin temelini oluşturan hentbol sahasında ise kapsamlı bir tadilat çalışması yürütüyor. Sahada çatı onarımı yapan ekipler, sahaya dört adet çelik kiriş ekleyerek, hareketli basketbol potalarının asılması aşamasını sürdürüyor. Bu sayede hentbol sahası, basketbol ve voleybol sahası olarak da kullanılabilecek. Ekipler, bu çalışmanın ardından saha zemininin FIBA onaylı basketbol sahası zeminine dönüştürülmesi aşamasına geçecek.

 

Ayrıca, spor salonunda eskrim, judo, masa tenisi, jimnastik ve fitness branşlarında daha rahat bir şekilde spor yapılabilecek.


Yayın Tarihi:19.8.2021 09:53:45

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185