Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi e-Devlet'te

Mersin Büyükşehir Belediyesi e-Devlet'te

Mersin Büyükşehir Belediyesi e-Devlet'te

35 milyondan fazla kullanıcının yararlandığı e-Devlet Kapısı’na Mersin Büyükşehir Belediyesi de eklendi. Bilgi İşlem Dairesi tarafından, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin e-Devlet Kapısı’na entegrasyonu sağlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bilişim alanında birçok ilki ve yeniliği Mersin’e kazandırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, bu defa da 35 milyondan fazla kullanıcının faydalandığı e-Devlet Kapısı’nda yer almaya başladı.

www.turkiye.gov.tr  adresinden girilerek güvenle giriş yapılabilen e-Devlet Kapısı’nda yer alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir belediyelerinin arasında 23.’üncü sırada yer aldı.

Bilgi İşlem Dairesi tarafından Yönetim Bilgi Sistemi’ne geçen ilk Büyükşehir Belediyesi olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ayrıca VR Mersin, Muhtarlarla Göz Göze Programı, Genç Dâhiler Projesi, Mezarlık Bilgi Sistemi, Mersin’de ilk defa yapılan Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesi, E-Belediye gibi hizmetlerin yanı sıra yenilenmiş ve güçlendirilmiş web sayfası ile bilişim alanında çığır açmaya devam ederken son olarak da e-Devlet Kapısı’na girdi.

16 Ocak 2018 yılı itibariyle vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne gelmeden de e-Devlet Kapısı üzerinden Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeye başladı.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından, bilişim alanındaki çalışmalar hızla sürdürülürken, bu anlamda en iyi hizmet sağlayan Büyükşehir Belediyesi olmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


Yayın Tarihi:18.1.2018 11:01:39

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185