Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kırsal'da Yollar Açılıyor, Vatandaşlar Rahatlıyor

Kırsal'da Yollar Açılıyor, Vatandaşlar Rahatlıyor

Kırsal'da Yollar Açılıyor, Vatandaşlar Rahatlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi,  kırsal alanda ulaşımda yaşanan sıkıntıları asgariye indirmek ve vatandaşların ulaşımını rahatlatmak için yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Kırsala Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yoğun geçen karla mücadele çalışmalarının sona ermesinin hemen ardından yol genişletme çalışmalarına başladı.

Ekipler, yol genişletme çalışmaları kapsamında Mezitli ve Erdemli ilçelerine bağlı Doğu Sandal ve Takanlı mahallelerini birbirine bağlayan yolu genişleterek, asfalt sezonuna hazır hale getirdi. Oldukça dar ve bozuk olduğu için kaza riskinin yüksek olduğu 4 bin 500 metrelik yolda genişletme çalışmalarını tamamlayan ekipler yolu 7 bin 300 metre genişliğine ulaştırarak 1.kat sathi asfalt kaplamaya hazır hale getirdi.

Yollar asfalt sezonuna hazır

Yol medeniyettir ilkesinden hareketle başta şehir merkezi olmak üzere tüm ilçelerde eksikliklerini gidermek adına her yere eşit hizmet götürmeye devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi ulaşımda önemli hizmetlere imza atmaya devam ediyor.

Mersin yollarını güvenli ve konforlu ulaşıma kavuşturma gayesi ile ekipleri seferber ederek, çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir ekipleri yine Erdemli ve Mezitli ilçelerini birbirine bağlayan, Kocayer ve Şahna mahalleleri arasında 5700 metrelik yolu genişleterek asfalta hazır duruma getirdi.

Zeybekler ve Fındıkpınarı mahalleleri arasındaki 1500 metrelik yolun, dar olması ve bu güzergâhı kullanan köylülerin zorluklar yaşaması nedeniyle duruma el atan Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolu genişleterek, güvenli bir yol ağı oluşturdu. Alt yapı sistemlerini de güçlendiren ekipler çalışmalar sonucunda, bölge vatandaşlarını geniş ve rahat bir yol güzergâhına kavuşturdu.


Yayın Tarihi:5.4.2018 11:06:42

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185