Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kariyer Merkezi Projelerini Tanıtmaya Devam Ediyor

Kariyer Merkezi Projelerini Tanıtmaya Devam Ediyor

Kariyer Merkezi Projelerini Tanıtmaya Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde hayata geçirilen Kariyer Merkezi, yaptığı çalışmalar ve uygulamaya geçirdiği projelerle, iş arayanlara yetenekleri doğrultusunda rehberlik ederken, fark yaratacak etkinliklere ve projelere imza atıyor. Mülakat simülasyonundan mesleki eğitim programlarına, yönetici geliştirme programından kariyer sohbetlerine kadar birçok projede iş arayanlar ile işverenleri buluşturan Kariyer Merkezi, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) toplantısında projelerini tanıttı.

 

Mersin turizmine katkı sunacak projeler geliştirilecek

 

MERTİD koordinasyonunda düzenlenen Ocak ayı toplantısına Mersin Vali Yardımcısı Mustafa Atsız, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Hamit İzol ve çok sayıda turizm işletmecisi katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde turizm konusunu önemsediklerini vurgularken, Mersin turizminin gelişmesine katkı sunacak projelerin içinde olacaklarının altını çizdi.

 

“Turizmde Kariyer” çalışması aracılığıyla sektör yetkilileri ile iş arayanlar bir araya gelecek

 

Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, toplantıda gerçekleştirdiği sunumda öncelikle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yeni kurulan Kariyer Merkezi’nin kuruluş amaçlarını ve hedef kitlesini paylaştı. Özada, Başkan Vahap Seçer’in en önemli projelerinden biri olan Kariyer Merkezi olarak “Turizmde Kariyer” konusu üzerinde çalışma yaptıklarını, iş arayan ve öğrencilerin turizm dönemi başlamadan önce turizm sektörü ile buluşmasının hem sektöre hem de istihdama katkı sağlayabileceğini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde gerçekleşmesi hedeflenen projenin altyapı çalışmaları sona erdiğinde kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.


Yayın Tarihi:18.2.2020 08:54:15

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185