Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kariyer Merkezi Perakende Sektörü ile İş Arayanları Buluşturdu

Kariyer Merkezi Perakende Sektörü ile İş Arayanları Buluşturdu

Kariyer Merkezi Perakende Sektörü ile İş Arayanları Buluşturdu

Mersinliler’in işsizlik sorununun çözümüne destek olabilmek için iş arayanlar ve üniversite öğrencilerine profesyonel rehberlik hizmeti veren Kariyer Merkezi, perakende sektör temsilcileri ile yine bu sektörde çalışmak isteyen portföydeki iş arayanları buluşturdu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in seçim döneminde sözünü verdiği en önemli projelerinden biri olan Kariyer Merkezi kurulduğu günden beri aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kariyer Merkezi, Mersinliler’in işsizlik sorununun çözümüne destek olabilmek amacıyla iş arayan vatandaşlar ve üniversite öğrencileri ile işverenleri profesyonel bir platformda bir araya getiriyor.

Özellikle, “özgeçmiş oluşturma, mülakat teknikleri, iş arama becerileri eğitimleri, teknik gezi ve sektör buluşmaları” gibi faaliyetlerle iş arayanlara ve öğrencilere destek olmayı amaçlayan Kariyer Merkezi, son olarak sektör buluşma faaliyeti gerçekleştirdi. Buluşmada perakende sektör temsilcileri ile yine bu sektörde çalışmak isteyen portföydeki iş arayanlar bir araya getirildi.

Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, işgücü piyasasında gerçekleştirilecek etkinliklerle özellikle işgücü arzı ile işgücü talebini birçok kurum ve kuruluş işbirliğinde buluşturacaklarını ve kişilerin işgücü piyasasını tanımalarına yönelik hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.


Yayın Tarihi:22.11.2019 11:36:08

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185