Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kariyer Merkezi’nin Yönetici Asistanlık Kursu İçin Mülakatlar Tamamlandı

Kariyer Merkezi’nin Yönetici Asistanlık Kursu İçin Mülakatlar Tamamlandı

Kariyer Merkezi’nin Yönetici Asistanlık Kursu İçin Mülakatlar Tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, paydaşları ile başlattığı Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında hayata geçireceği Genel Muhasebe kursunun ardından bu kez de Yönetici Asistanlığı Kursu için mülakat gerçekleştirdi.

 

15 kişi kurstan yararlanacak

 

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Yönetici Asistanlığı Kursu mülakatları için birçok kişi başvurdu. Kursun kontenjanı ise 15 kişi olarak belirlendi. Mülakatta başarılı olan adaylar kursa katılmaya ve eğitim almaya hak kazanacak. 8 Şubat’ta başlayacak ve 27 Mayıs’a kadar sürecek kursta 371 saat eğitim verilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin; İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde başlatılan Yetenek Dönüşüm Projesi ile iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak belirlenen mesleki eğitim kursları, adayların istihdam edilebilirliğini ve yetkinliğini artıracak.

 

“Biz bu kursları iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenledik”

 

Yetenek Dönüşüm Projesi’nin mesleki eğitim kursları hakkında bilgi veren Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, “Biz bu kursları iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenledik. Herhangi bir hobi kursu değil. Buradan mezun olacak kişileri iş gücü piyasasında istihdama kazandırma hedefimiz var. Yetenek Dönüşüm Projesi’nin en önemli bileşenlerinden bir tanesi mesleki eğitim kısmı. Bunu Halk Eğitim Merkezleri ile yapacağız. Diğer taraftan kariyer koçluğu, iş arama becerileri eğitimleri, CV oluşturma, mülakat simülasyonları, profesyonellerle deneyim buluşması ve iş arama danışmanlığının bir araya geldiği bir paket program olarak hizmete sunduk” dedi.

 

Özada, projeleri yürütürken kentteki sivil toplum kuruluşu, oda ve üniversitelerle iş birliği içerisinde olacaklarını ifade ederek, “Örneğin bir yönetici asistanlığı, bilgisayarlı muhasebe veya turizm alanında bir kurs açıyorsak bunlarla ilgili odalar veya üniversitelerdeki bölümlerle ilişkilendirerek, iş arayanlara hem akademik destek sağlamak istiyoruz hem istihdama katılmalarına yönelik çalışma gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

“Mesleki anlamda geliştirici kurslara yönelmek istiyoruz”

 

Kurslar için ilginin yoğun olduğunu sözlerine ekleyen Özada, “Biz bu kursları kamuoyuna ilk duyurduğumuz zaman yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Biz ‘kursu açarız, talepleri toplarız’ diye düşünürken, daha kurslar açılmadan talepler gelmeye başladı. Hobi veya kişisel gelişim kurslarından ziyade, mesleki anlamda geliştirici kurslara yönelmek istiyoruz. Bunlarla ilgili mülakat simülasyonlarıyla da iş arayanların istihdama kazandırılmasını hedefliyoruz” dedi.


Yayın Tarihi:29.1.2022 07:47:45

Video İndir

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185