Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kariyer Merkezi’nden Bir İlk: “Mülakat Simülasyonu”

Kariyer Merkezi’nden Bir İlk: “Mülakat Simülasyonu”

Kariyer Merkezi’nden Bir İlk: “Mülakat Simülasyonu”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kurulan Kariyer Merkezi, Mersin’de iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik fark yaratacak etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Rehberlik ve danışmanlık hizmeti almak amacıyla Kariyer Merkezi’ne başvuran iş arayanların ve öğrencilerin sisteme kayıt olmaları sağlanırken, profil ve mesleki niteliklerine uygun hizmetlerle, başvuranların istihdam edilebilirliklerine katkı sağlanıyor.

Bu kapsamda, Mersin’de ilk kez Kariyer Merkezi tarafından başlatılan “Mülakat Simülasyonu” etkinliğinde Elektro Grup Turkcell Superonline temsilcileri ile iş arayanlar bir araya getirilerek, kişilerin istihdam edilebilirliğine destek sunulması hedeflendi.

Kariyer Merkezi’nde amaç istihdama katkı sağlamak

Kariyer Merkezi’nin kurulmasındaki asıl amacın istihdama katkı sağlamak olduğunu belirten Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, iş arama noktasında özgeçmiş oluşturma, iş arama kanalları, iş arama becerileri eğitimlerinin yanı sıra “Mülakat Simülasyonu” etkinliğinin Mersin’de ilk kez Kariyer Merkezi tarafından başlatıldığını ifade etti. Özada, yapılan bu çalışmayla kurumsal firmalarla, iş arayanlar ve öğrencilerin bir araya getirilerek, kişilerin istihdam edilebilirliğine destek sunmak istediklerini belirtti.

İş arayan Mersinliler Kariyer Merkezi’nin hizmetlerinden memnun

Yaklaşık 3 yıldır iş aradığını belirten Mehtican Cafer, “Biz iş arayanlar olarak mülakatlara çağırılma konusunda sıkıntılar yaşıyorduk. Türkiye’de işsizlik seviyesi malum fazla olduğu için insanlar başvurdukları işlerde mülakatlara gidemiyorlar bile. Çünkü eleme sürecinde tabi tutulduğu havuz çok geniş. Kendini gösterebileceğin böyle güzel bir fırsat önümüze çıkınca biz de kaçırmak istemedik. Ben de bizzat geldim burada Kariyer Merkezi’ne başvurdum ve çok geçmeden hemen bir mülakat daveti aldım. Bu çok güzel bir uygulama. Çünkü iş arayan insanın da işçi arayan insanın da işini kolaylaştırıyor. Ben bu süreçten, bu merkezden dolayı çok mutluyum. Merkezden faydalanacak birçok insan olacaktır” dedi.

“Çok hızlı sonuca varıyoruz”

Kariyer Merkezi’nin sunduğu hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rıza Şensoy, “Belediyemize, bize sunduğu bu imkandan dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok hızlı sonuca varıyoruz. Görüşme süresinden daha kısa bir sürede işverenle buluşuyoruz” diye konuştu.

“Kariyer Merkezi aracılığı ile büyük firmalarla görüşme gerçekleştirebiliyorum”

İş arama sürecinde aldığı danışmanlık hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ileten Mert Tosun, “Bir yıldır iş arıyorum. Kariyer Merkezi aracılığı ile şu an büyük firmalarla görüşme gerçekleştirebiliyorum. Bunun için Kariyer Merkezi’ne ve Belediye Başkanımız’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Firma temsilcileri ise bu tür faaliyetlerle iş arayanlara destek olurken, aynı zamanda firma bünyesinde doğacak personel ihtiyaçlarının karşılanmasında da birebir görüşmeleri değerlendirebileceklerini belirtti.

  


Yayın Tarihi:25.12.2019 09:22:55

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185