Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Kariyer Merkezi, “Mülakat Simülasyonları”na Devam Ediyor

Kariyer Merkezi, “Mülakat Simülasyonları”na Devam Ediyor

Kariyer Merkezi, “Mülakat Simülasyonları”na Devam Ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kurulan Kariyer Merkezi, Mersin’de iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik fark yaratacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Mersin’de ilk kez Kariyer Merkezi tarafından başlatılan “Mülakat Simülasyonu” etkinliklerine yenileri eklendi. Europan Tezol Kâğıt firmasıyla “Üretim Destek Elemanı”, Navona Otel ile “Aşçı, Satış Elemanı, Resepsiyonist, Kat Hizmetleri” mesleklerinde iş arayanlarla firma temsilcileri bir araya getirilerek, kişilerin istihdam edilebilirliğine destek sunulması hedeflendi.

İstihdama katkı sağlamayı amaçlayan Kariyer Merkezi çalışmalarına devam ediyor

Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında işsizlik sorununun geldiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in özellikle iş arayanlar, öğrenciler ve işverenlere yönelik rehberlik hizmeti verilmesi amacıyla kuruluşunu gerçekleştirdiği Kariyer Merkezi, iş arayanların ve öğrencilerin istihdam edilebilirliğine katkı sunan çalışmalara devam ediyor. İşe girmek isteyen adayların firmaları tanıması, mesleğinin gerektirdiği kriterleri görmesi, çalışmak istediği sektörün işe yerleştirme uzmanları ile mülakat deneyimi kazanması gibi yeni nesil argümanlarla, Kariyer Merkezimiz hem iş arayanın hem de işverenlerimizin yanında olacak” dedi.

Kariyer Merkezi tarafından yapılmaya devam edilen Mülakat Simülasyonu’na katılan adaylar, aynı zamanda firmaların önümüzdeki dönemlerde doğacak personel ihtiyaçları için şanslarını arttırmış oluyor.


Yayın Tarihi:25.1.2020 08:57:33

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185