Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • İşitme Engelli Özel Bireyler İçin “Gez, Gör, Hisset” Projesi

İşitme Engelli Özel Bireyler İçin “Gez, Gör, Hisset” Projesi

İşitme Engelli Özel Bireyler İçin “Gez, Gör, Hisset” Projesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin sosyal hayata karışması için birbirinden anlamlı etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte,  İbni Sina Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde eğitim gören 81 işitme engelli öğrenci, Tarsus Hayvan Parkı’nda keyifli bir gün geçirdi.

Özel bireyler için “Gez, Gör, Hisset” projesi

Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra özel bireylerin sosyal hayata karışması için de etkinlikler düzenleyen Büyükşehir’in “Gez, Gör, Hisset” projesi kapsamında ilk rotası Tarsus Hayvan Parkı oldu. Doğayla iç içe zaman geçiren öğrenciler, bazı hayvanları ilk kez görmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.

Öğrenciler etkinliklerin devamını istiyor

Etkinliğe katılan ve bazı hayvanları ilk defa gördüğünü dile getiren İbni Sina Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinden Gülden Gönülşen, “Sizinle tanıştığım için memnun oldum. Bugün hayvanat bahçesine geldiğim için çok mutlu oldum, çok beğendim. Başka gezilerin düzenlenmesini istiyorum” dedi.

Gezilerin devam etmesini isteyen Fatma Öksüz, “Hayvanların içerisinde çok beğendiğim çok tatlı bir hayvan vardı, tavşanı çok sevdim. Bunun gibi gezilerin olmasını isterim” diye konuştu.

Öğrencilerden Caner Çetin de Tarsus Hayvan Parkı’na ilk kez geldiğini ve gezinin tekrarlanmasını istediğini söyledi.

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185