Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Erdemli’de Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Erdemli’de Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Erdemli’de Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ekipleri, Erdemli İlçesi’nde sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmaları ile vatandaşlardan takdir topluyor. Merkez ve Akdeniz Mahallesi’nde MESKİ ekipleri altyapı çalışmalarını tamamlarken, Büyükşehir’in Yol Yapım, Bakım ve Onarım ekipleri asfaltlama ile üstyapı çalışmalarını gerçekleştirdi.

Ekiplerden hizmet seferberliği

Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in her köşesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Erdemli İlçesi’nde merkez ve Akdeniz Mahalleleri’nde MESKİ ekipleri, yağmursuyu hattı döşeyerek, altyapı çalışmalarını tamamlarken, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım ekipleri asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdi.

MESKİ’nin Erdemli merkezinde gerçekleştirdiği altyapı ve abone bağlantıları çalışmalarının ardından Güzeloluk, Atatürk, Serinler ve Yavuz Sultan Selim Caddelerinde ve 2006 ve 2008 sokaklara asfalt dökülürken, bozulan yollarda yama çalışmaları yapıldı. Ekipler, 1955 metre uzunluğundaki alanda 3 bin 215 ton asfalt malzemesi kullanılarak, vatandaşlar için ulaşımı konforlu hale getirdi.

Vatandaşlar hizmetlerden memnun

Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ekiplerinin iki koldan yürüttüğü çalışmalar vatandaşlardan tam not aldı. Güzeloluk Caddesi üzerinde 35 yıldır işyeri bulunan esnaf Mehmet Kamış, caddede uzun zamandan bu yana yol yapım ve bakım çalışmaları yapıldığını ifade ederek, ilk defa kullanılan asfalt kalınlığının bu seviyeye ulaştığına ve güzel bir yol yapıldığına dikkat çekti. Kış ayları gelmeden vatandaşların yol ihtiyaçlarına cevap verildiğine dikkat çeken Kamış, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Koyuncu Mahallesi sakinlerinden Feyyaz Şekeroğlu, kış aylarında yağışların başlaması ile birlikte yolda su birikintisi olmasından dolayı sıkıntı çektiklerini ifade ederken, yapılan asfaltlama çalışmalarından sonra yağışlarda yaşayacakları olumsuzlukların da ortadan kalkacağını belirtti.

Erdemli esnaflarından Erdem Kamış ise uzun yıllardır süren ve kronikleşen yol sorunlarının işlerinin sekteye uğramasına neden olduğunu dile getirirken, yeni yapılan çalışmalar ile birlikte yolların uzun zaman sağlıklı bir şekilde kullanılacağını söyledi.

Ekiplerin kırsal mahallelerin yol sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları sürecek.


Yayın Tarihi:16.12.2019 09:27:54

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185