Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Emekliler Yazı Piknikle Uğurladı

Emekliler Yazı Piknikle Uğurladı

Emekliler Yazı Piknikle Uğurladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi sakinleri yazın son günlerini Ayvagediği Yaylası’nda düzenlenen piknik ile uğurladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’de yaşayan emekli vatandaşların emeklilik günlerini sosyal aktivitelerle, kaliteli bir şekilde geçirebilmeleri adına açılan Emekli Dinlenme Evi etkinliklerle emeklileri hem sosyalleştiriyor hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Tekne turu ile denizin, kumun ve güneşin tadını çıkaran emekliler bu kez de düzenlenen piknik ile yazın son günlerini eğlenceli bir şekilde uğurladı. Yaklaşık 120 kişilik Emekli Dinlenme Evi sakini Ayvagediği’nde düzenlenen piknik etkinliğinde bir araya geldi ve güne kahvaltı ile başladı. Kahvaltı sonrası kendilerine eşlik eden davul-zurna ekibi eşliğinde halay çeken, çiftetelli oynayan emekliler günün tadını doyasıya çıkardı.

Kahvaltıdan sonra mangal keyfi yapan emekliler bir arada olmanın, sosyalleşmenin mutluluğunu yaşarken, Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlı dostu kent haline getirdiği Mersin’in tadını düzenlenen etkinliklerle doyasıya çıkarıyorlar.

“Bize ikinci baharımızı yaşatıyorlar”

Düzenlenen piknik sayesinde günlerinin dolu dolu ve mutlu geçtiğini ifade eden 62 yaşındaki SSK emeklisi Gülsen Uğuz, “Günümüz bu tertemiz havada dolu dolu geçiyor. Ben tek başıma geldiğim için başta çekincelerim vardı ‘Acaba eğlenebilir miyim? diye.  Ama boşuna çekinmişim. Çok dostça yaklaşımlarla karşılaştım. Burada bir aile gibiyiz. Ben daha önceki tekne turu etkinliğine katılamamıştım ama giden arkadaşlar da çok memnun. Etkinlik bazında ilk kez katıldım ama bundan sonra her etkinliğe katılacağım. Emekli Dinlenme Evi’ne gelmeden önce evde sürekli ev işi yapıyordum çünkü yapacak başka bir şey yoktu.  Böyle sosyal aktivitelere gidecek bir çevrem de yoktu. Ama Emekli Dinlenme Evi sayesinde yeni arkadaşlarımız oldu.  Zamanımız çok güzel geçiyor. Biz emekliler ikinci baharımızı yaşıyoruz. Bize bu ikinci baharı yaşatan tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Emeklilere hizmetlerinden ötürü Burhanettin Beyi ayakta alkışlıyorum”

Etkinlikte gün boyu halay çekip çiftetelli oynayan 67 yaşındaki işçi emeklisi Mustafa Mansur Karakoç ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin bize verdiği bu imkânlar bizi, tüm emeklileri çok mutlu ediyor. Günlerimiz çok güzel geçiyor. Bir sürü etkinliklerimiz var. Burada ki bütün emekliler birbirleri ile tanışma fırsatı buldular. Dostluklar edindiler. Bize böyle etkinlikler düzenlediği için Burhanettin Başkan, Büyük Başkan. Bugüne kadar biz hiç böyle imkânlar görmedik. Burhanettin Beyi ayakta alkışlıyorum” şeklinde konuştu.

“Keşke böyle harika etkinlikler daha öncede olsaydı”

58 yaşındaki Emekli dinlenme Evi sakini Nilgün Soydan, “Günümüzün ne kadar güzel geçtiğini anlatamam. Çok mutluyuz, çok huzurluyuz. Burada arkadaşlarımızla temiz hava alıyoruz. Tekne turuna da katılmıştım. Etkinliklerden çok memnunuz. Keşke böyle harika etkinlikler daha öncede olsaydı. Şimdi gidiyoruz Emekli Dinlenme Evi’ne gazetemi, kitabımı okuyorum. Dinleniyorum, çayımı, kahvemi içiyorum. Ortam çok güzel, arkadaşlarımız çok güzel. Yeni arkadaşlarla tanışıyoruz.  Bu ortamı bize sağlayan Burhanettin Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”  diye belirtti.


Yayın Tarihi:24.10.2018 16:13:30

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185