Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Emekliler Büyükşehir’le Sosyalleşiyor

Emekliler Büyükşehir’le Sosyalleşiyor

Emekliler Büyükşehir’le Sosyalleşiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayatlarının en kıymetli zamanlarını çalışarak geçiren ve ikinci baharlarını yaşayan emeklilerin evlerinde yalnız kalmayıp, bir araya gelerek sosyalleşmeleri için birbirinden renkli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu amaçla oluşturulan ve sohbet, dinlenme, oyun, sağlık, sanat ve kültür alanlarının yer aldığı Emekli Evi’nde Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği sanatçıları bir konser verdi. Emekliler, verilen konserle türkü dolu bir gün geçirdi.

Usta ozanların yüreğinden dökülen türküler seslendirildi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kültürel etkinliklerine hız veren Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi’nde, Âşık Veysel, Neşet Ertaş gibi usta ozanların kaleminden ve yüreğinden dökülen türküler emekliler için seslendirildi. Bağlamada Zekeriya Yıldız, klavyede İbrahim Daylam’ın yer aldığı konserde, solist Dilek Polat nefis sesi ile türkülerini seslendirdi. Türküler emekliler tarafından hep bir ağızdan söylendi. Yüreğe dokunan parçalar ile hüzünlenen emekliler, hareketli türküler ile de keyifli bir gün geçirdi.

Özbulur: “Burada bir nebze de olsa sıkıntılarımızı atıyoruz”

Emekli ev hanımı Suna Özbulur, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne kendilerine bu imkânı sundukları için teşekkürlerini ileterek, “Burada bir nebze de olsa sıkıntılarımızı atıyoruz. Emekli Evi’ne fırsat buldukça geliyoruz. Çok güzel, çok memnunuz. Bizim için harika bir yer ve bugün daha da güzel” dedi.

Turgut: “Kendimizi genç hissediyoruz”

65 yaşındaki Güzin Güngör Turgut ise konser sayesinde çok güzel bir geçirdiklerini belirterek, “Başkanımız bize böyle bir şans verdiği için çok şanslıyız. Çok güzel günlerimiz geçiyor. Başkanımız Vahap Seçer’i çok seviyoruz. Kendisine başarılar diliyorum. Burada arkadaşlarımızla çok güzel diyaloğumuz var. Her gün buraya geliyoruz. Kahvelerimizi, çayımızı içiyoruz. Çok güzel imkânlarımız var. Çok teşekkür ederiz, çok mutluyuz. Başkanımız iyi ki var. Bu müzikler harika. Bizi daha çok gençleştiriyor. Daha dinçleşiyoruz, kendimizi genç hissediyoruz” diye konuştu.

Yılmaz: “Anadolu çocuğu olduğum için halk türkülerini çok seviyorum”

Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Yılmaz da sürekli olarak Emekli Evi’ne gelip gittiklerini ifade ederek, “Özellikle müzik etkinliklerinin çok daha çoğalmasını istiyorum. Ben öncelikle Anadolu çocuğu olduğum için halk türkülerine bayılan, çok seven birisiyim. O yüzden oldukça mutlu olduğumu söyleyebilirim ki, herkes de zaten öyle. Yaklaşık olarak normalde buraya gelenlerin sayısı 20-30 iken, bugün salon oldukça dolu” dedi.

Topçu: “Başkan’ın güzel şeyler yapacağına inanıyorum”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ileten emekli Hasan Topçu ise, “Ben burayı çok güzel gördüm. Allah razı olsun. Başkan’ın istediğimizden daha güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Bir de kendi toprağımızdan birinin olması daha iyi oldu. Ben de Mersinliyim. 24 senedir muhtarlık yaptım ve inşallah 24 sene Sayın Vahap Seçer de bizim başkanımız olur. Temennimiz o. Konser de çok güzel. Şimdiden böyle başladıysak, sonu çok iyi gelecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Emekli öğretmen Haşim Kalender de sanatçılarla birlikte türküler seslendirdi. Hizmetler için Büyükşehir Belediyesi teşekkür eden Kalender, “Çok güzel bir mekân ve Büyükşehir’in en iyi hizmeti bana göre. Konservatuvara, sanat müziği ve halk müziği korolarına 23 sene gittim. Müzikle dolu bir insanım” dedi.


Yayın Tarihi:22.7.2019 09:54:24

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185