Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Egemenlik Kavşağı'nın Yüzde 60'ı Tamamlandı

Egemenlik Kavşağı'nın Yüzde 60'ı Tamamlandı

Egemenlik Kavşağı'nın Yüzde 60'ı Tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ulaşım Ana Planı doğrultusunda hayata geçirdiği üçüncü büyük projesi olan ve H. Okan Merzeci-Üniversite Caddesi’nde yapımına başlanan Egemenlik Katlı Kavşağı’nın yüzde 60’ı tamamlandı.

Mersin trafiğinde önem arz eden konumların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmaları ile Mersinlilerden tam not alan Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğuna çözüm amaçlı hayata geçirdiği Egemenlik Katlı Kavşağı projesini Mersinlilerin hizmetine sunabilmek için tüm ekipleri ile gece gündüz demeden çalışıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Mersinlilerin hizmetine açılacak olan katlı kavşak projesinde çalışmalar dört bir koldan devam ediyor. Altyapı ve yağmursuyu hattı çalışmalarının yüzde 40’ının tamamlandığı katlı kavşak projesinde orta gövde kazısı yüzde 80 oranında tamamlanırken, zemin iyileştirme ve kaya dolgu çalışmaları devam ediyor.

Doğu-batı yönünde battı-çıktı, 2 şerit gidiş, 2 şerit dönüş, yan yollar ise iki tarafta da ikişer şerit olarak planlanan projede üst yapı çalışmaları kapsamında 331 adet fore kazığı ve başlık kirişleri yerleştirilirken, istinat duvarının %90’ı tamamlandı. Kavşağın batı kısmında Kelveli Caddesi’ne kadar olan yolda asfalt ve bordür çalışmalarına devam eden ekipler, güney batı yan yolda asfalt ve kaldırım çalışmalarını başlattı.

Egemenlik katlı kavşağına bağlanan yan yollarda üst yapı terasman çalışmaları devam ederken, yol temeli ve dolgu çalışmalarının yapıldığı bölgede, sıkıştırılan zeminin sağlamlaştırılması için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşlara rahat ulaşımın sağlanması için mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışmalarına devam eden ekipler, Egemenlik Kavşağı’nda önümüzdeki haftadan itibaren cephe panellerinin ve prekast kirişlerin montajını yapacak.

Saatte 935 aracın geçeceği kavşakta, doğu–batı istikametinde battı-çıktı transit geçit, kuzey-güney istikametinde ise sinyalize geçiş yapılacak. Ulaşım Master Planına göre yapılan bu projenin dalış ve çıkış uzunluğu ise 370 metre olacak.

 


Yayın Tarihi:18.2.2018 10:50:00

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185