Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Egemenlik Kavşağı Çalışmalarında Sona Gelindi

Egemenlik Kavşağı Çalışmalarında Sona Gelindi

Egemenlik Kavşağı Çalışmalarında Sona Gelindi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü ve açılışı için gün sayılan Egemenlik Kavşağı’nda asfaltlama çalışmaları devam ediyor. %90’ı tamamlanan Egemenlik Kavşağı için Mersin halkı gün sayıyor.

Ulaşım Master Planı kapsamında hayata geçirilen ve Mersin’in üçüncü bat-çık projesi olan Egemenlik Kavşağı’nda Doğu- Batı yönünde alt geçit, Kipa Kavşağı’ndan Kelveli Kavşağı’na kadar yaklaşık 1700 metre çift yön olarak binder seviyesinde asfaltla kaplandı.

Kavşakta Kuzey-Güney hattı ve döşeme üstü asfaltlama çalışması da tamamlanırken bordür ve kaldırım çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlandı. Kavşağın üst köprüsünün membram, izolasyon ve beton dökme çalışmaları tamamlanarak, asfalt dökümüne hazır hale getirildi.

Panel montajlarının bitirildiği kavşakta, yan yolların asfalt kaplama işlemi tamamlanırken, elektrik, sinyalizasyon, trafik levhalarının montaj işlemleri başladı.  Şu ana kadar 15 bin ton asfalt kullanılan kavşakta, çalışmalar tamamlandığında 25 bin ton asfalt kullanılmış olacak.

Gece gündüz çalışmaların devam ettiği Egemenlik Kavşağı’nda Yol Yapım, Bakım ve Onarım ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Otomobil ve yaya korkuluk donatıları yapılan kavşakta önümüzdeki günlerde tüm kaldırım ve bordür çalışmaları, elektrik aydınlatma lambaları, trafik yön levhaları ve peyzaj çalışmaları tamamlanmış olacak ve kavşak açılışa hazır hale gelecek.


Yayın Tarihi:3.4.2018 14:35:22

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185