Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Çorumlu “30 Kardeşler” Artık Mersinli Oldu

Çorumlu “30 Kardeşler” Artık Mersinli Oldu

Çorumlu “30 Kardeşler” Artık Mersinli Oldu

Çorum’da 30 kedinin bakımını üstlenen Sefa Kabakulak isimli vatandaş, havaların soğuk olması nedeniyle bakmakta zorlandığı hayvanları Mersin’e getirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 444 2 153 Çağrı Merkezi’ni 13 Şubat 2020 Perşembe günü akşam saatlerinde arayarak, durumu anlatan Kabakulak, 30 kediyi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmek istediğini belirtti. Gelen çağrı üzerine Kabakulak ile Miyav Park’ta bir araya gelen Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda görevli veteriner hekim Oğulcan Karakuş, 30 kediyi alarak, Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirdi.

 

“30 Kardeşler” adı verildi

 

Bakımevinde genel muayeneleri yapılan kedilerin, veteriner hekim tarafından sağlık probleminin olmadığı belirtildi. Artık Mersinli olan kedilere “30 Kardeşler” denildi.

Bir müddet gözetim altında tutulacak olan kedilerden sağlıklı ve kısırlaştırılmaya uygun olanlar kısırlaştırılacak. Sahiplendirilmeye uygun hale getirilecek. Sahiplendirilmeyen kediler ise Miyav Park’ta ağırlanacak.  

 

“Padoka çok çabuk uyum sağladılar”

 

Kedileri Miyav Park’ta teslim alan veteriner hekim Oğulcan Karakuş, hayvanların Çorum’dan getirilme sürecini şu sözlerle anlattı:

“Dün bir ihbar aldık. 444 2 153 Çağrı Merkezimiz’e gelen ihbarda, bir vatandaşın Çorum’dan Mersin’e yaklaşık 30 tane kedi getirdiğini ve bunları bakımevimize bırakmak istediği söylendi. İhbarı değerlendirmek üzere Miyav Park’ın önüne gittiğimizde bizi orada bekliyordu. Çorum’dan geldiğini, havaların çok soğuk gitmesinden dolayı hayvanların üşüdüğünü gördüğünü, gezme amaçlı Mersin’e gelirken kedileri de beraberinde getirdiğini söyledi. Özellikle Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanlara karşı yapmış oldukları çalışmaları gördüklerini ve beğendiklerini dile getirdi. Bundan dolayı da bizi tercih ettiklerini söyledi. Kendileriyle beraber detaylı tutanağımızı tuttuk. Bakımevine kendileriyle beraber geldik. Kedileri saydık, tam 30 adet kedimiz vardı. Yaklaşık 8 kutu ile beraber gelmişler. Kendi hususi araçlarıyla yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan gelmişlerdi. Haliyle kediler biraz yorgundu ama padoka çok çabuk uyum sağladılar.”

 

Kedilerin sağlık durumu ile ilgili de bilgi veren Karakuş, “Öncellikle kedilerimizin genel muayenelerini yaptık. Herhangi bir sağlık problemleri olup, olmadığına baktık.  Şu an için sağlık problemleri görünmüyor ama yine de bir müddet gözlemleyeceğiz.  Daha sonra sağlıklı, kısırlaştırılmaya uygun olanlar kısırlaştırılacak. Sahiplendirilmeye açık hale gelecek. Sahiplendirilmeyen kedilerimiz olursa onları da Miyav Parkımız’da ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi:15.2.2020 08:43:33

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185