Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Çağrıları Genel Sekreter Kutlugün Yanıtladı

Çağrıları Genel Sekreter Kutlugün Yanıtladı

Çağrıları Genel Sekreter Kutlugün Yanıtladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Empati Günleri’ kapsamında düzenlenen etkinlikte Çağrı Merkezi’ne gelen telefonları Belediye Genel Sekreteri Devran Kutlugün, yanıtladı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi idari amirleri tarafından Belediye personellerinin görevlerini yerine getirirken neler yaşadığını empati yoluyla anlamak için başlatılan Empati Günleri hız kesmeden devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu’nun MER-EK Ekmek Satış Büfesi’nde vatandaşa ekmek satmasının ardından Genel Sekreter Devran Kutlugün de Çağrı Merkezi telefonlarına yanıt verdi. Vatandaşla bire bir iletişime geçen Kutlugün, Çağrı Merkezi’nin ‘444 2 153’ numaralı telefonuna bildirilen ihbar, temenni, dilek ve şikayetleri ilgili birimlere aktarırken, Çağrı Merkezi personellerinin görevlerini yaparken neler yaşadığına empati yoluyla tanıklık etti.

 

Çağrı merkezinde çalışan personellerin yerine geçerek, bir süre çağrıları yanıtlayan Kutlugün, empati etkinliği sayesinde kendisini personelin yerine koydu.

 

Kutlugün: “Mutlu bir Büyükşehir Belediyesi olarak hayatımıza devam etmenin yolunu bulacağız”

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kutlugün konuşmasında hayata geçirilen etkinliğin faydalarından bahsederek, “Empati kelimesinin anlamı kişinin kendisini başkalarının yerine koyabilme kabiliyetidir. Biz de bugün 153 çalışanlarımızın görevini yaptık. Kendimizi onların yerine koyduk. Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri, önerileri not aldık. Onların bir günde yaşadıkları sorunları yerinde gömüş olduk. Nasıl davranılması gerektiğini, karşılaştıkları zorlukları anlamaya çalıştık” dedi.

 

Empati etkinliğinin kurum içi iletişimde ve ilişkilerde farklı bir vizyon açtığından söz eden Kutlugün, “Elbette Çağrı Merkezi bizim yüz akımız bir merkez. 2015’ten bugüne kadar 410 binin üzerinde çağrıya cevap verdi arkadaşlarımız. Onların sorunlarını da dinledik. Şimdi çözümler için çabalayacağız. Hep beraber yine güzel projelere imza atacağımızı düşünüyorum. Mersin Büyükşehir Belediyemizde diğer arkadaşlarımız da farklı farklı yerlerde empati yapmaya çalıştılar. Biz bunları üst yönetim olarak kendi aramızda değerlendireceğiz ve çalışanlarımızla, yönetenlerimizle birlikte mutlu bir Büyükşehir Belediyesi olarak hayatımıza devam etmenin yolunu bulacağız. Empati etkinliği uygulama anlamında amacına ulaştı. Şimdi ki amaç bunu gerçeğe dönüştürülmesi, taleplerin gerçekten yerine getirilmesi. Onlarla ilgili daha fazla anlayış göstermemiz” ifadelerini kullandı.

 


Yayın Tarihi:27.9.2018 16:06:01

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185