Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir?den Gezici Kentkart Aracı

Büyükşehir?den Gezici Kentkart Aracı

Büyükşehir?den Gezici Kentkart Aracı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların toplu taşıma araçlarında kullandığı Kentkart’a ulaşma konusunda sıkıntı yaşamaması için Kentkart satış ve dolum noktalarını vatandaşların ayağına getiriyor.

Kısa süre önce Mersin Çarşısı’na konuşlandırılan Kentkart irtibat noktası ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi yerleşkesinde hizmete giren gezici Kentkart aracı, hem vatandaşların hem de öğrencilerin işini kolaylaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Mersin merkezde pek çok yerde bulunan 470 dolum bayiinin yanı sıra önemli konumlara yerleştirdiği kent kart dolum ve basım noktaları ile vatandaşların yaşayabileceği olası mağduriyetin önüne geçiyor.

Gezici araç üniversite öğrencilerinin işini kolaylaştırıyor

Toplu taşıma araçlarında kullanılan Kentkart’ın dolum noktaları Mersin merkeze yayılarak, vatandaşların kolay ulaşabileceği yerlere konuşlandırılıyor. Toplu taşıma araçlarını en fazla kullanan üniversite öğrencilerinin Kentkart’a daha kolay ulaşması için Mersin Üniversitesi’ne yerleştirilen gezici Kentkart aracı ve Ulu Camii’nin doğu tarafında bulunan irtibat noktası hem vatandaşların hem de öğrencilerin işini kolaylaştırıyor.

Kısa süre önce Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi (acil girişi) yerleşkesine yerleştirilen gezici Kentkart aracında hem 65 yaş üstü, engelli, öğrenci, emekli, öğretmen, 60-65 yaş arası kişiselleştirilmiş indirimli seyahat kartı veriliyor hem de kart dolumu yapılıyor.

Vatandaşların konum itibari ile en kolay ulaşabilecekleri yerlerden birisi olan Ulu Camii’nin doğu tarafında yer alan Kentkart irtibat bürosunda da vatandaşlar hem kişiselleştirilmiş indirimli seyahat kartlarını alabiliyor hem de dolum yaptırabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yaşayan vatandaşların ise ilçeye yerleştirdiği Kentkart büroları ile merkeze gelmelerine gerek kalmadan Kentkart sahibi olmasını sağlıyor.

Tarsus Belediyesi hizmet binası, Anamur Belediyesi hizmet binası ve Gülnar Belediyesi hizmet binası içerisinde yer alan bürolarda vatandaşlar ve öğrenciler kişiselleştirilmiş indirimli seyahat kartını alabiliyor. 

“Hizmet elimizin altında”

Gezici Kentkart aracını çok sık kullandığını ifade eden Mersin Üniversitesi Hemşirelik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Emrah Ekinciler, “Eski sisteme göre çok fark var. Biz daha önce kartımıza dolum yapmak istediğimizde çok uzak bir yere gitmek zorunda kalıyorduk. Şu anda ise dolum bayii elimizin altında ve bu çok iyi oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum”  dedi.

Kentkart aracının hem öğrencilerin hem de Tıp Fakültesi’ne gelen vatandaşların işini kolaylaştırdığını söyleyen Günay Türk, “Çok iyi düşünülmüş bir hizmet. Tıp Fakültesi yakınına böyle bir dolum noktası lazımdı. İnsanlar mağdur oluyordu. Bu gibi durumlarda yakınlarda böyle bir yerin olması çok iyi oldu. Burhanettin Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi:22.11.2017 14:51:37

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185