Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Yöneticilerinden Empati Etkinliği

Büyükşehir Yöneticilerinden Empati Etkinliği

Büyükşehir Yöneticilerinden Empati Etkinliği

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen empati günleri kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, satış personeli ile empati kurabilmek adına Kuruçeşme ekmek büfesinde ekmek satışı yaptı.

Düzenlenen empati etkinliğinde Çokakoğlu satış personeli Gülcan Yürekli’nin yerine geçerek bir süre ekmek satışı yaptı. Önlüğünü giyip, eldiven ve bone takarak vatandaşlara ekmek satışı yapan Çokakoğlu, satış esnasında vatandaşlarla sohbette etti. Vatandaşların Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikası’nda üretilen ekmeklerden memnun olup olmadığını da soran Çokakoğlu vatandaşın nabzını tuttu. Satış esnasında oldukça güzel tepkiler alan Genel Sekreter Yardımcısı Çokakoğlu, empati etkinliği sayesinde kendisini personelin yerine koyarak, satış yapmanın zor yanlarını anladı.

Çokakoğlu, “Benim için çok değişik bir deneyim ve tecrübe oldu”

Empati etkinliği sırasında satış yaparak vatandaşlara yetişmeye çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu etkinliğin kendisi için farklı bir deneyim olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinden olarak verdiğimiz hizmetlerden birisini yakından yaşamak çok güzel bir duygu. Vatandaşlarımıza ekmek satışı yaptık. Oldukça güzel bir duyguydu çünkü Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli hizmetlerinden birisi ekmek üretimi. Tüm vatandaşlarımızın özelliklede dar gelirli vatandaşlarımızın rahat ulaşabileceği ve tüketebileceği bir ekmek üretmek bizim için önemli bir konuydu. Ekmek fabrikamızı yeniden hizmete açtık ve günlük 40 bine yakın ekmek üretimi yapıyoruz. Şu anda bende Kuruçeşme’de en yoğun büfemizde satış yaptım. Benim için çok değişik bir deneyim ve tecrübe oldu. Paranın üstünü hesaplama kısmı biraz zordu. Çünkü vatandaşlar hemen alıp gitmek istiyorlar. Ama güzel bir deneyimdi” dedi.

“Siz vatandaşa bir adım giderseniz, vatandaş size on adım gelir”

Kalite standartlarını artırmak adına bir dizi faaliyet gerçekleştirdiklerini ve empati etkinliklerinin bu faaliyetlerden bir tanesi olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Çokakoğlu, “Bizim kalite standardına yönelik faaliyetlerimizden bir tanesi de yöneticilerin empati kurarak bizzat hizmetlerin içinde yer alması, personeli ile iletişim halinde olması. Başkanımızdan başlayarak yönetici kadromuzda bulunan arkadaşlarımız bu etkinliği sürdürecek. Bende burada satış yaparken özellikle vatandaşlarımıza ekmeklerimizden memnun olup olmadıklarını sordum. Vatandaşların tamamına yakını çok içtenlikle memnun olduklarını ifade ettiler. Özellikle ekmeğin tadından ve fiyatından memnun olduklarını söylediler. Bizim vatandaşımız kadir kıymet bilen insanlar. Siz vatandaşa bir adım giderseniz, vatandaş size on adım gelir.   Siz onlar için bir ekmek üretirsiniz onlar sizden dualarını ve teşekkürlerini esirgemezler” diye belirtti.


Yayın Tarihi:26.9.2018 16:12:21

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185