Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, Yaşlı Ve Engelli Vatandaşlara Yardım Eli Uzatmaya Devam Ediyor

Büyükşehir, Yaşlı Ve Engelli Vatandaşlara Yardım Eli Uzatmaya Devam Ediyor

Büyükşehir, Yaşlı Ve Engelli Vatandaşlara Yardım Eli Uzatmaya Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hasta ve engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları ve altyapı eksikliklerini bir bir çözmeye devam ediyor. Hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyacı olan tekerlekli sandalye ve yürüteçleri temin eden, evde bakım hizmetleri veren Büyükşehir ekipleri, bir taraftan da gelen talepler üzerine altyapı ve üst yapı sorunlarını çözüyor.

 

Felçli karı-kocanın oğullarından asfalt talebi

 

Tarsus’a bağlı Baltalı Mahallesi’nde ikamet eden ve ardı ardına geçirdikleri felçler nedeniyle her ikisinin de yüzde 90’ın üzerinde engelli raporu olan 4 çocuk babası 74 yaşındaki Ercan Öztürk ve 64 yaşındaki eşi Nadire Öztürk, Büyükşehir’in yardımına koştuğu ailelerden biri.

Hastalıkları nedeniyle sık sık ambulansla hastaneye götürülmek zorunda olan ancak evlerinin elverişsiz bahçesi dolayısıyla ambulansın ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayan çiftin sorununu Büyükşehir ekipleri kısa sürede çözdü. Çiftin oğulları ve torunlarıyla birlikte yaşadıkları evin ön bölümü ve bahçesi, ambulansın rahatlıkla giriş-çıkış yapabilmesi için Büyükşehir tarafından asfaltlandı.

 

“Talebimizi olumlu karşılayarak hemen asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdiler”

 

Öztürk çiftinin oğulları Bekir Öztürk, “Annem ve babam felç geçirdiler. Babamın yüzde 90 engelli raporu var. Kalp rahatsızlığı nedeniyle sık sık hastaneye gitmemiz gerekiyor. Annemin de aynı şekilde felçten dolayı yüzde 93 engelli raporu var ve konuşamıyor. Anne ve babamı sık sık hastaneye götürüyoruz veya acil durumlarda ambulans geliyor. Fakat evimizin önü ve bahçesi engebeli ve çamur olduğundan dolayı ambulans giremiyordu. Zamanla yarıştığımız acil durumlarda bu sorun teşkil ediyordu. Maddi gücüm olmadığından yaptıramadığım için ben de durumu raporlarla birlikte Büyükşehir yetkililerine ilettim. Gelip gördüler ve talebimizi olumlu karşılayarak hemen asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdiler. Annem ve babam adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.


Yayın Tarihi:29.2.2020 17:12:25

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185