Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, Sel Uyarısı Sonrası Harekete Geçti

Büyükşehir, Sel Uyarısı Sonrası Harekete Geçti

Büyükşehir, Sel Uyarısı Sonrası Harekete Geçti

Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelindeki şiddetli yağış uyarıları sonrasında, yaşanabilecek sorunlara anında müdahale edebilmek için Kriz Masası oluşturdu. Büyükşehir ekipleri, yağışların etkisinin azalacağı 24 Aralık tarihine kadar 24 saat boyunca hazır bekleyecek. MESKİ ekipleri de olaylara hızlı bir şekilde müdahalede bulunmak için teyakkuzda olacak.

Büyükşehir ve MESKİ, tüm ekipleri ile sahada

İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda oluşturulan Kriz Masası koordinesinde çalışacak ekipler, 24 saat boyunca hazır bekleyerek, olumsuz bir durum yaşanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için olaylara hızlı bir şekilde müdahale ediyor. 

Yol Yapım Bakım ve Onarım, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre ve Temizlik Dairesi Başkanlığı ekipleri, gerekli ekipman ve araçlarıyla birlikte olası bir afet durumuna karşı olası zarar boyutunu en aza indirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

MESKİ ise yağışların arttığı akşam saatlerinden itibaren sahada hazır bekleyen acil durum ekipleri ile şehrin dört bir yanında olaylara müdahale ediyor. MESKİ, uzun zamandır çözüm bekleyen sorunları tespit ederek, yağmur suyu çalışmaları ile ilgili ihaleye çıktığı bazı bölgelerde, sorunları en aza indirmek için ekiplerini hazır bekletiyor. 

Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, olası kaza ve aksamalara zamanında müdahale etmek için görev başına geçen ekipler, her türlü müdahaleyi yapıyor.

Vatandaşlar, olumsuz koşullar karşısında 444 2 153 ve Alo 185’i arayabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan gök gürültülü sağanak yağış ve fırtına uyarısının ardından oluşturulan Kriz Masası koordinesinde çalışan ekipler, her türlü ihbarı değerlendiriyor.  

Vatandaşlar, 444 2 153 Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni ve Alo 185 MESKİ Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulunabilir veya yardım isteyebilirler.

Yetkililer uyardı

Büyükşehir Belediye Kriz Masası yetkilileri tarafından, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılara göre, 24 Aralık 2019 Salı günü akşam saatlerine kadar süreceği tahmin edilen sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi konularda vatandaşların dikkatli olmaları, yaşanan bu tarz olumsuzluklar karşısında Büyükşehir Belediyesi ya da MESKİ ekiplerini bilgilendirmeleri istendi.   

 

 


Yayın Tarihi:24.12.2019 00:14:41

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185