Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Personellerine Öfke Kontrolü Eğitimi

Büyükşehir Personellerine Öfke Kontrolü Eğitimi

Büyükşehir Personellerine Öfke Kontrolü Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi iş birliğiyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personellere ‘Öfke Kontrolü, Stres ile Baş Etme Yöntemleri ve Motivasyon Teknikleri Eğitimi’ verildi.

11, 12 ve 18 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen 3 günlük eğitim boyunca Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Nurcan Çiçek tarafından yaklaşık 300 personele eğitim verildi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve vatandaşlarla bire bir iletişim halinde olan personeller, interaktif olarak karşılıklı soru cevap şeklinde eğitim aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından verilen eğitimlerde, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan çağrı merkezi, iletişim büroları ve halkla ilişkiler, vezne görevlisi, danışma büroları ve kent-kart büroları, hal müdürlüğü personelleri ile şoför ve itfaiye personellerine stresle baş etme ve öfke kontrolü konusunda eğitim verilerek, personellerin karşılıklı iletişim içinde çözüm yolları üretebilmeleri hedeflendi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Nurcan Çiçek tarafından verilen eğitimde, stres, stres yaratan faktörler, stresle başa çıkma yöntemleri, empati, empati kurmanın önemi, personellerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yolları başlıkları ele alındı.

Doktor Öğretim Üyesi Çiçek, bir kişinin stresli olup olmadığının nasıl anlaşılabileceği, bireylerin ses tonu, bakışlar ve beden dilinden asıl çıkarımlarda bulunulabileceği konuları üzerinde durdu. Stres unsurunun bireylerde çocukluk döneminden itibaren oluşmaya başladığını belirten Çiçek,  doğanın en iyi terapi yöntemi olduğunu belirtti. Ayrıca bireylerin stres ve kaygıdan kurtulma yöntemlerini aramaları ve çözüm yolları bulmaları gerektiğini öğütlendi.

Soru-cevap şeklinde ilerleyen eğitim boyunca personellerin vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve iş esnasında yaşanan stresli durumlarla nasıl başa çıkabilecekleri anlatıldı.  Depresyon, dikkat dağınıklığı, takıntılar ve sabır konularında da bilgilendirilen personeller, Doktor Öğretim Üyesi Çiçek’e merak ettikleri soruları sordu.


Yayın Tarihi:27.4.2018 16:47:35

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185