Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Personeli, Eğitimlerle Bilinçleniyor

Büyükşehir Personeli, Eğitimlerle Bilinçleniyor

Büyükşehir Personeli, Eğitimlerle Bilinçleniyor

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen eğitimlerde yaklaşık 600 personel katılırken, eğitimleri Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Levent Muştu ve Dr. Ali Özkurt verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası kapsamında personellere yönelik yürüttüğü eğitimlerde, ‘OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi nedir? Kazaya Ramak Kala, Kaza Risk Hesaplaması Nasıl Yapılır? Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıklarının Tehlike Sınıfları Nelerdir?’ gibi birçok konu ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen OHSAS eğitimleri ile personellerin iş motivasyonu ve verimliliği artarken, iş kazalarının neden olduğu maddi ve manevi kayıplar en aza iniyor. Acil durumlara karşı hazırlıklı olunmasını sağlayan eğitim sayesinde personeller bilinçleniyor, acil durumlarda doğru müdahale bilgisine sahip oluyor.

Çalışanlarla ilgili iş kazaları, meslek hastalıkları ve iş gücü kaybının azaltılması konusunda verim sağlayan eğitimler, risk değerlendirmesi, riskleri önleme faaliyetleri, acil durum eylem planları gibi konuların hepsini kapsıyor. 


Yayın Tarihi:17.11.2017 09:25:44

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185