Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, Öğrencilerin Tatiline Renk Kattı

Büyükşehir, Öğrencilerin Tatiline Renk Kattı

Büyükşehir, Öğrencilerin Tatiline Renk Kattı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatili dolayısıyla karnelerini alan tüm öğrencilere, Çukurova’nın en büyük ve tek hayvan parkı olan Tarsus Hayvan Parkı’na ücretsiz gezi hediye etti. Uygulamadan memnun olan binlerce öğrenci, her gün Tarsus Hayvan Parkı’nı ziyaret ederek, yarıyıl tatillerini en güzel şekilde geçiriyor. Tarsus Hayvan Parkı’nı geçtiğimiz hafta sonu 5 bin 500 kişi ziyaret etti.

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in karne hediyesi ile tüm yarıyıl tatili boyunca Tarsus Hayvan Parkı’nı ücretsiz ziyaret etme imkanı bulurken, anne ve babalar da uygulamadan oldukça memnun kalıyor.

Türkiye’nin sayılı hayvan parklarından biri konumunda olan ve onlarca çeşit hayvanı barındıran Tarsus Hayvan Parkı’na büyük bir heyecanla gelen çocuklar ve gençler, sadece belgesellerde veya internet ortamında görebildikleri hayvanları canlı şekilde görmenin mutluluğunu yaşarken, anne, baba veya diğer büyükleri de onların bu sevinçlerine ortak oluyor.

Hafta sonu 5 bin 500 kişi ziyaret etti

Cuma günü karnelerini alan öğrenciler, hafta sonu Tarsus Hayvan Parkı’na akın etti. Tarsus ve Mersin kent merkezlerinin yanı sıra diğer ilçeler ve illerden gelen binlerce kişi, Hayvan Parkı’nı ziyaret ederken, zaman zaman otoparkta yoğunluktan dolayı araç park edecek yer dahi bulmakta zorlanıyor. Cumartesi ve Pazar günü 5 bin 500 kişinin ziyaret ettiği Tarsus Hayvan Parkı’na hafta içi de yoğun ziyaretçi akını gerçekleşiyor.

“Yarıyıl tatilinde çocuklarımıza güzel bir hediye oldu”

Ailesiyle birlikte Konya’dan gelen Meral Ulus, “Tarsus’ta yakınlarımız var. Buraya geldiğimizde Hayvan Parkı’nı da ziyaret ettik. Büyükşehir’in uygulaması gerçekten çok güzel. Yarıyıl tatilinde çocuklarımıza güzel bir hediye oldu, teşekkür ediyorum” dedi.

Yeğenlerini parka gezmeye getiren Nurettin Ulaş da, “Gerçekten güzel bir uygulama. Öğrencilere yarıyıl tatilinde güzel bir aktivite yapma imkanı sunulmuş. Ben de yeğenlerimi ve kardeşlerimi getirdim. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e hayata geçirdiği bu uygulamadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.


Yayın Tarihi:22.1.2020 08:55:53

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185