Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, Öğrenci Ve Velileri LGS’ye Ücretsiz Taşıdı

Büyükşehir, Öğrenci Ve Velileri LGS’ye Ücretsiz Taşıdı

Büyükşehir, Öğrenci Ve Velileri LGS’ye Ücretsiz Taşıdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi hayata geçirdiği hizmetlerle hem öğrencilerin hem de velilerin yanında yer aldı.

Sınav öncesi yaptığı söyleşiler ve yayınladığı videolarla öğrencilerin kaygılarını en aza indirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, sınav günü sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti ile öğrencilerden, velilerden ve sınav görevlilerinden tam not aldı.

 

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde ilk kez gerçekleştirdiği uygulama ile 32 otobüsü yalnızca sınava girecek öğrenciler ve velileri için tahsis etti. Sınav giriş belgelerini gösteren öğrenciler, sınav görevlileri ve çocuklarına eşlik etmek isteyen veliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım hizmeti ile herhangi bir aksaklık yaşamadan sınava zamanında ulaştı.

 

İlçelerde 32 otobüs yalnızca öğrenciler ve velileri için tahsis edildi

 

Tarsus’ta 18, Erdemli’de 6, Anamur ve Silifke’de 2 ayrı okulda olmak üzere 32 adet otobüs ile ücretsiz ulaşım hizmeti sağlandı. Merkezde ise 130 ayrı okulda sınava giren öğrencilerin sınav öncesi ve sonrası rahat bir seyahat geçirmesi adına 175 adet otobüs hizmet verdi.

Ayrıca sayı olarak sınava girmek için oldukça fazla öğrenciyi ağırlayacak olan Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içerisinde de 2 adet ring otobüsü öğrencileri sınava girecekleri fakülteye kadar bıraktı.

 

Öğrenciler sınava, çalışanlar işine yetişti

 

Öğrencileri sınava taşıyan otobüslerin yoğunluğundan çalışan vatandaşların etkilenmemesi için de ek seferler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, 42 otobüste düzenlediği fazladan 87 sefer ile ulaşımda oluşabilecek aksamaların önüne geçti. Büyükşehir’in otobüsleri ile öğrenciler sınava, çalışanlar işine gitti.


Yayın Tarihi:20.6.2020 18:45:27

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185