Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, “Öğrenci Danışmanlık Merkezi”nin Tadilat Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükşehir, “Öğrenci Danışmanlık Merkezi”nin Tadilat Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükşehir, “Öğrenci Danışmanlık Merkezi”nin Tadilat Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin her yaş kategorisinden öğrenciye rehberlik ve psikolojik destek sağlamak amacıyla kurduğu “Öğrenci Danışmanlık Merkezi”nin tadilat işleri tüm hızıyla devam ediyor. Aydınlatma, yangın ve kamera sistemi yenilenerek, boya ve rehabilitasyon işlemleri tamamlanan merkezin iç mekan düzenleme çalışmaları ise sürüyor.

 

Öğrenci Danışmanlık Merkezi için her ayrıntı düşünülüyor

 

Yenişehir İlçesi Güvenevler Mahallesi’nde açılacak olan Öğrenci Danışmanlık Merkezi’nin tadilat işleri Büyükşehir’in Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülüyor. Ekipler, tüm katların aydınlatma, yangın ve kamera sistemini yeniledi. Cam bölümlerle ayrılan alanlara sosyolog ve toplantı odaları eklendi. Odalara ses yalıtımı yapan ekipler, yeni kapı ve pencerelerin kurulumunu gerçekleştirdi, gerekli yerlerin rehabilitasyon işlemini yaptı.

Zemin katta cam bölücüler ile idari oda ve sosyolog odası olmak üzere 2 adet yeni oda oluşturuldu. Boya ve rehabilitasyon işlemleri tamamlanan merkezin iç mekan düzenleme çalışmaları ise sürüyor.

 

Her yaştan öğrenciye destek sağlanacak

 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan “Öğrenci Danışmanlık Merkezi”nde okul öncesinden üniversite öğrencilerine kadar her yaştan öğrenciye destek sağlanacak.

Öğrenciler, sınav kaygılarından alan ve meslek seçimlerine; dikkatlerini yoğunlaştırmaktan sınav süreci yönetimine kadar birçok konuda merkeze başvuru yapabilecek.


Yayın Tarihi:2.2.2021 09:25:32

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185