Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir, MESKİ Laboratuvarı’nda Dezenfektan Üretip, Halka Dağıtıyor

Büyükşehir, MESKİ Laboratuvarı’nda Dezenfektan Üretip, Halka Dağıtıyor

Büyükşehir, MESKİ Laboratuvarı’nda Dezenfektan Üretip, Halka Dağıtıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını mücadelesinde etkin bir rol üstleniyor. Büyükşehir, MESKİ laboratuvarlarında üretip, dolumunu gerçekleştirdiği dezenfektanları halka ulaştırıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, içinde sabun, maske, dezenfektan gibi hijyen ürünlerinin yer aldığı sağlık paketlerini titizlikle hazırlıyor. Pakete konulan el dezenfektanları MESKİ laboratuvarında, MESKİ bünyesinde hizmet veren personeller tarafından üretilip, dolduruluyor.

Ekipler, vatandaşların ihtiyacını karşılamak için yüzbinlerce şişenin dolumunu ürünlere temas etmeden, steril koşullarda gerçekleştiriyor. 

 

Ekipler hassasiyetle çalışıyor

 

Çevre ve kimya mühendisleri ile teknik uzman ve personellerin yer aldığı ekip, MESKİ laboratuvarlarında virüs tehdidine karşı hassasiyetle çalışıyor. Gelen talepleri hızlıca karşılayabilmek adına sistemli bir şekilde ve ürünlere temas etmeden çalışan ekipler, otomatik büretler ile dezenfektan şişelerinin dolumunu gerçekleştiriyor. Dolumu yapılan dezenfektan şişeleri, hijyenik olarak hazırlandıktan sonra halka ulaştırılıyor.

Vatandaşların sağlığı için çalışmalarını titizlikle yürüten ekipler, yaklaşık 4 ton dezenfektan dolumu yapıyor.


Yayın Tarihi:6.4.2020 21:53:41

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185