Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Kaçak Et Denetimlerini Sürdürüyor

Büyükşehir Kaçak Et Denetimlerini Sürdürüyor

Büyükşehir Kaçak Et Denetimlerini Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Mersin merkezde et ve et ürünleri satışı yapan iş yerlerini denetledi.

Ekipler tarafından vatandaşların sağlıklı et ve et ürünleri tüketebilmesi amacıyla il genelinde faaliyet gösteren kasap ve et satış yerlerine yönelik kaçak et denetimi gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ve Veteriner Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ruhsat kontrolü, kesilen hayvanların Veteriner Sağlık Raporu ve Hayvan Kesim Raporlarının olup olmadığı, mühürsüz, kaçak et satışının yapılıp yapılmadığı, iş yerlerinin ve çalışan personelin temizliğine bakıldı.

2017 yılı içerisinde 350 kasap denetlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 2017 yılında Mersin genelinde 350 kasap denetlenerek, mühürsüz ve kaçak et satışı yaptığı veya eksiklik tespit edilen iş yerleri hakkında tutanak tutularak ilgili kurumlara bildirildi.

Ekipler tarafından merkez dâhil tüm ilçelerde denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği belirtilerek vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve İlçe Belediyelerinin katılımı ile oluşturulan komisyon tarafından son günlerde vatandaşları rahatsız eden kaçak et satışlarına yönelik denetimler aralıksız olarak devam ediyor.

 

 


Yayın Tarihi:14.3.2018 14:06:22

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185