Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir İtfaiyesi Önce Martıyı, Sonra Tekneyi Kurtardı

Büyükşehir İtfaiyesi Önce Martıyı, Sonra Tekneyi Kurtardı

Büyükşehir İtfaiyesi Önce Martıyı, Sonra Tekneyi Kurtardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli dalgıç adamlar, iki kurtarma operasyonuna imza attı. Önce ayağına misina dolanan martıyı kurtaran ekipler, ardından da martı için yardıma gelen ancak motoruna misina dolanan tekneyi karaya vurmaktan kurtardı.  

 

Ayağına misina dolanan martının imdadına Büyükşehir İtfaiyesi yetişti

 

Sahilde bir martının denizin yüzeyinde çırpındığını fark eden vatandaşlar, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli dalgıç adamlar denizin ortasındaki martıya yüzerek ulaştı. Çırpınmaktan bitkin düşen martıyı kısa sürede ayağına dolanan misinadan kurtaran ekipler, yarası olmayan martıyı dinlenmesi için karaya çıkardı.

 

Kurtarmak için yardıma gelen teknenin motoruna da misina dolaştı

 

Ekipler, martıyı karaya çıkarıp olay yerinden ayrılacağı sırada denizden gelen yardım çığlıklarını duyunca geri döndü. Martının kurtarılması için yardıma gelen bir tekne de denizdeki başka bir misinanın azizliğine uğradı. Motoruna misina takıldığı için çalışmayan ve karaya vurma tehlikesi bulunan tekne ve sahipleri de itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.


Yayın Tarihi:18.2.2021 09:04:40

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185