Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir'in "Gençlik Lokali" Açılmak İçin Gün Sayıyor

Büyükşehir'in "Gençlik Lokali" Açılmak İçin Gün Sayıyor

Büyükşehir'in

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Mersin’de daha önce örneği bulunmayan ve Temmuz ayı içerisinde açıldığında gençlere yönelik hizmet vermeye başlayacak Gençlik Lokali’nde sosyal ve kültürel etkinlikler organize edilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, gençlerin ilgi alanlarına göre ortak paydada buluşabilecekleri bir merkezi hayata geçiriyor. Her geçen yıl kendini yenileyerek ve çağın gereksinimlerine ayak uydurarak gençlerin gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Lokali’nin açılması için gün sayıyor. Mersin’de bir ilk olarak hizmete girecek olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir Bölge Parkı içerisinde inşa edilen Gençlik Lokali gençlerin sosyal hayatını geliştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Gençler lokalde kaliteli zaman geçirebilecek

Büyükşehir Belediyesi, gençlerin lokalde kaliteli zaman geçirebilmelerinin önünü açmak, birbirleriyle kaynaşarak boş zamanlarını daha güzel geçirebilmelerini sağlamak için hizmete açacağı Gençlik Lokali sayesinde Mersin’de hem organize bir yapı oluşturmayı hem de onların yerel yönetimle bağını kuvvetlendirmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sadece boş vakitlerini değerlendirmelerinden öte, gençlerdeki enerjiyi kullanmayı amaçlıyor. 

Gençlerin kendilerini lokale bağlı hissedip, benimsemelerini de isteyen Büyükşehir Belediyesi,  Gençlik Lokali’nde herhangi bir kontenjan sınırlamasına gitmeyen binlerce gence ulaşmayı hedefliyor.

Kulüpleri gençler yönetecek

Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı Gençlik Lokali’nde kendilerini farklı yönlerde geliştirmek isteyenler için çeşitli kulüpler de oluşturulacak. Kurulacak olan kulüpler ile Büyükşehir Belediyesi kültürel ve sosyal etkinliklere hız kazandırmış olacak. Katılımcılar ve katılımcıların ilgi alanları doğrultusunda oluşturulacak olan kulüplerde tiyatrodan müziğe, resimden dansa kadar, gençlerin ilgili olduğu alanlarda eğitimler verilecek. Kulüplerdeki eğitimler, alanında uzman eğitmenler tarafından verilirken, her kulübün başkanını gençler kendi arasından seçecek.

İçerisinde gençlerin gelip faydalanabileceği bir kütüphanesi de bulunacak olan Gençlik Lokali’nde kültürel her türlü faaliyet Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenecek. Çeşitli gezilerin de organize edileceği lokalde, belirli zaman aralıklarında söyleşiler de düzenlenecek.

Başvurular alınıp, üyelikleri yapıldıktan sonra Üye Kimlik Kartı verilen gençler lokalden faydalanabilecek. Bir defa kaydolan birey lokalde herhangi bir sıkıntı yaşayıp, kaydı silinmediği sürece istediği kadar lokale devam edebilecek.

 


Yayın Tarihi:25.6.2018 14:08:04

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185