Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’in Gece Seferleri Takdir Topluyor

Büyükşehir’in Gece Seferleri Takdir Topluyor

Büyükşehir’in Gece Seferleri Takdir Topluyor

Hayata geçirdiği hizmetlerle Mersin’de ulaşımda dönüşüm hareketini başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gece seferleriyle kesintisiz ulaşım sağlıyor. Özellikle firmaların servis hizmeti vermediği MEŞOT yolcularının yoğun olarak kullandığı seferler, vatandaşlardan takdir topluyor.

Kent genelinde hayata geçirdiği ulaşım projeleri ve toplu taşıma hizmetleriyle yaşanan trafik ve ulaşım problemini büyük ölçüde çözen Büyükşehir Belediyesi, büyük beğeni toplayan toplu taşıma hizmetlerini gece seferleri ile taçlandırdı. Vatandaşlara huzurlu, güvenli ve kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı ile gece yolculuk yapma imkânı sunuyor.

Mersinlilerin, huzurlu ve rahat bir ortamda yolculuk yapmalarını ve evlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla geceleri de seferlerini aksatmadan sürdüren belediye otobüsleri, toplam 12 hatta 26 araç ile hizmet veriyor.

MEŞOT’ta firmalar servis hizmeti vermediği için, Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri ile servislerin eksiklikleri giderilmeyi çalışıyor ve yolcular hiçbir şekilde mağdur edilmiyor. Akşam 21.00’den sonra sabah saat 05.00’e kadar her yarım saatte bir araç sefere çıkıyor. Mersinliler sabaha kadar istedikleri saatte özellikle de MEŞOT’tan belediye otobüsleriyle rahatça kent merkezine ulaşım sağlıyor.

Hizmet sabaha kadar devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımadaki 1.Grup vardiyası saat 17.00 ile 00.30 arasında 5 hat 14 araç ile çalışıyor. Makine İkmal-Tece arası 2 araç ile 10 numaralı otobüs, Bağlarbaşı-Tece arası 2 araç ile 26 Numara, Şehir Hastanesi-Mersin Üniversitesi-Tece arası 4 körüklü araç ile 28 numaralı otobüs, Makine İkmal- Adnan Menderes Bulvarı-Soli arası 4 araç ile 30 numaralı otobüs, Makine İkmal- 2 Buçuk Çevre Yolu –Eski Mezitli arası 2 araç ile 36 numaralı otobüs ile hizmet veriyor.

2. Grup Vardiya ise saat 21.00 ile 05.00 arasında 7 hat 12 araç ile çalışıyor. MEŞOT-Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi arası 2 araç ile 11 numaralı otobüs, Çarşı- MEŞOT-Şehir Hastanesi arası 1 araç ile 18 numaralı otobüs, Şehir Hastanesi- Mersin Üniversitesi arası 2 araç ile 29 numaralı otobüs, MEŞOT-Viranşehir-Soli arası 2 araç ile 33 numaralı otobüs, MEŞOT-Soli arası 1 araç ile 34 numaralı otobüs, Şehir Hastanesi-Soli arası 2 araç ile 76 numaralı otobüs ve MEŞOT-Tece arası gece boyunca çalışan en uzun hat olan 77 numaralı otobüs de 2 araç ile seferlerini sürdürüyor.

Gece seferlerinden şoförler de, yolcular da memnun

Adıyamanlı olduğunu ve Mersin’e ilk defa geldiğini belirten Emre Sertkaya, “Birçok belediye otobüsü var. Gecenin bu saatinde bu kadar çok belediye otobüsü bulunması iyi bir hizmet. Etrafta çok fazla belediye aracı var. Bence çok iyi bir hizmet. Özellikle bu saatte olması çok daha iyi. İlk defa geliyorum ve gayet hoşuma gitti. Özellikle otogarın hemen içinde olması iyi bir şey” ifadelerini kullandı.

Araç kaptanları da, yolcular da memnun

 Bir otobüs firmasında muavin olarak çalıştığını belirten Ali Karaca, “Genellikle belediye otobüsünü kullanıyorum. Otobüs firmasında çalışıyorum ve gece 02.20 ile 03.00 saatleri arasında buraya geldiğimiz oluyor. Belediyemizin sabaha kadar saat başı uygulamaları var ve onun için de araç kaptanlarımız, biz ve yolcularımız çok memnunuz. Yolcularımız ana kapıya kadar yürüyemiyor. Yaşlı veya genç yolcularımız oluyor. Bir de akşamları pek tekin olmadığı için belediye otobüslerini kullanıyorlar. Yolcular çok memnun. Otogar içi servis de olmadığından dolayı genellikle belediye otobüslerini kullanıyoruz. Belediye başkanımıza da minnettarız ve çok teşekkür ediyoruz. Devamını da bekleriz çok iyi bir uygulama” diye belirtti.

Şehir içi yolculuk yaparken genellikle belediye otobüslerini tercih ettiğini vurgulayan Neriman Küçükkoç, “Belediye otobüslerini genellikle kullanıyorum ve memnunum. Eğer otogarda gece inersem rahat bir şekilde binip gidebiliyorum evime. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. İyi ki böyle bir şey yapmış. İnsanlar mağdur olmuyor. Taksiye para vermiyorlar, yolda kalmıyorlar. Gayet güzel bir uygulama” dedi.


Yayın Tarihi:20.7.2018 13:40:44

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185