Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir’in Desteğiyle Çamlıyayla’da Kilitli Parke Taşı Çalışması Yapıldı

Büyükşehir’in Desteğiyle Çamlıyayla’da Kilitli Parke Taşı Çalışması Yapıldı

Büyükşehir’in Desteğiyle Çamlıyayla’da Kilitli Parke Taşı Çalışması Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de altyapı çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Yayla turizmi açısından Doğu Akdeniz’in en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıyayla’da, sokakların kilitli parke taşıyla döşenmesi için çalışmalar sürüyor.

Büyükşehir’den malzeme desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü tarafından temin edilen parke taşlar, Çamlıyayla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sokaklara yerleştirildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında 2 bin 200 m2’lik kilitli parke taşı döşemesi yapıldı. Ekipler, Çamlıyayla Çayırekinliği Mahallesi Fındıklı ve Turaçcık Sokak, Cumayakası Mahallesi Talıç Caddesi ve Talıç Camii’nin ön bölümü, Kale Mahallesi Toraccık Sokak’ta kilitli parke taşı döşedi. Büyükşehir’in destekleriyle program dahilinde Çamlıyayla’da kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam edecek.

Heyelandan zarar gören yollar onarılmıştı

Çamlıyayla’da geçtiğimiz yıl düşen aşırı yağışlar neticesinde oluşan heyelandan dolayı zarar gören birçok yol, Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmayla geçtiğimiz günlerde onarılmıştı. Binlik büz boruların tabana döşendiği, üzerine ise dev kayaların konulduğu sorunlu bölgeler güçlendirilmiş, bundan sonraki süreçte yağmur sularının zarar vermemesi için itinalı bir çalışma gerçekleştirilmişti.

Çalışmalar kapsamında Cumayakası Mahallesi eski lise yolu, Sebil Caddesi Cerelik mıntıkası, Ergene yolu ve Körmenlik ile Karain arasındaki yolda, Büyükşehir ekipleri, ağır iş makinaları vasıtasıyla kapsamlı çalışma yapmıştı.

 


Yayın Tarihi:20.12.2019 09:33:04

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185