Engelsiz web sitesi için tıklayınız
  • HABERLER
  • Büyükşehir Gönüllülerinden Anlamlı Etkinlik

Büyükşehir Gönüllülerinden Anlamlı Etkinlik

Büyükşehir Gönüllülerinden Anlamlı Etkinlik

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, yakın zamanda gerçekleştirdiği “Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Töreni” ile çalışmalarda gönüllü olarak yer almak isteyen vatandaşların başvurularını kabul etmeye başlamıştı. Gönüllülük Şube Müdürlüğü bünyesinde gönüllülük çalışmalarına katılan Tarsus Pasta Pastanesi’nden iki pasta ustası Gülistan Özdemir ve Özlem Sucuoğlu, Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde ikamet eden çocuklarla pasta atölyesi yaptı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki gönüllülerin düzenledikleri ilk faaliyete Meral Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz da katılarak, çocuklarla birlikte keyifli vakit geçirdi.

Çocuklar, “Hoş geldin Meral Abla” deyip, boynuna sarıldılar

Meral Seçer, Şerife Hasoğlu Dokucu, Serdal Gökayaz ve pasta ustalarını Mersin Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Faruk Azgıt karşılayarak, ziyaret boyunca misafirlere eşlik etti.

Meral Seçer, daha önce de sık sık ziyaret ettiği Mersin Çocuk Evleri Sitesi’ndeki çocuklarla kucaklaşıp, önceki ziyaretinden sonra aradan geçen zamanda neler yaptıklarını sordu. Meral Seçer’i gördüklerinde büyük mutluluk yaşayan çocuklar, “Hoş geldin Meral Abla” diye karşıladıkları Meral Seçer’e oynadıkları oyunları, neler yaptıklarını, derslerini ve pasta atölyesinden duydukları mutluluğu anlattı. Çocuklar, pasta yapmak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Hem pastalar paylaşıldı, hem de mutluluk

Yoğunluklu olarak 7-14 yaş aralığındaki çocukların katıldığı pasta atölyesinde, çocuklar pasta ustaları Gülistan Özdemir ve Özlem Sucuoğlu eşliğinde pastaların nasıl yapıldığını öğrenip, çeşitli şekillerde ve renklerde kek ve kurabiyeler yaptı. Yumurta, un, yağ gibi malzemelerle pasta yapan çocuklar, bitter çikolata ve granüllerle süsledikleri pastalarını paylaşmanın ve birlikte tatmanın sevincini yaşadı.

Çocuklardan Meral Seçer’e sürpriz

Çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ve Meral Seçer’in isimlerinin ilk harflerinden oluşan “V” ile “M” harfleriyle hazırladıkları kurabiyelerle Meral Seçer’e sürpriz yaptı. Çocukların ince düşünceleri karşısında duygulanan Meral Seçer, çocuklarla birlikte pastaları süsleyip, bol bol sohbet etti.


Yayın Tarihi:22.12.2019 09:24:08

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ

185